Kocaeli Zirve
Haberimiz sonrası O iki cadde trafiğe kapatıldı!
Haberimiz sonrası O iki cadde trafiğe kapatıldı!
Güncel
13 Haziran 2018 Çarşamba 16:14
  • 3586
  • 0

Haberimiz sonrası O iki cadde trafiğe kapatıldı!

Dün, ‘Fethiye Caddesi araçtan geçilmiyor, İzmit Zabıtası Nerede?’ haberimiz kent kamuoyunda oldukça ses getirdi. UKOME, yaptığımız haber ve vatandaşların istekleri doğrultusunda Fethiye Caddesi ve İstiklal Caddesine, saat 10.00 ile 20.00 arası araç ve motosiklet girişini yasakladı.

Alışveriş yapmak için İzmit’in kalbi sayılan Fethiye Caddesi ile İstiklal Caddesine akın eden vatandaşlar, özellikle akşam saatlerinde caddeleri işgal eden araç parklanmasından dolayı oldukça şikayetçiydi. Parklanmanın yanı sıra, motorsikletlerin de cirit attığı her iki caddede, motor sürücülerinin tehlikeli hareketler yapması İzmitlileri tedirgin ediyordu. İzmit Belediyesi Zabıta ekiplerinin de bu sürücülere müdahalede bulunmaması, vatandaşı son zamanlarda iyiden iyiye çileden çıkardı.


UKOME YASAK GETİRDİ
Fethiye Caddesine yapılan parklanmaları sosyal medya hesabından paylaşan İzmitlilerin sesi olmak adına dün ‘Fethiye Caddesi araçtan geçilmiyor, İzmit Zabıtası Nerede?’ başlıklı bir haber paylaştık. Oldukça olumlu tepkiler alan haberimiz sonrası UKOME, her iki caddenin girişine, “UKOME 2009/126 kararı ile saat 10.00- 20.00 arası motorsiklet ve araç girişi yasaktır!” yazılı tabelalar astı.

Edindiğimiz bilgilere göre; İzmit Belediyesi’nin bundan sonra konuya oldukça hassas davranacağı, kural ihlali yapan sürücülere yüksek miktarda para cezası uygulayacağı yönünde. Belediye yetkililerine haberimiz sonrası gösterdikleri hassasiyet için Zirve Kocaeli olarak teşekkür ediyoruz.

 

DİĞER HABERLER

TÜGVA Kocaeli’de iki atama

TÜGVA Kocaeli’de iki atama

Genç Yönetici Okulu, Stratejik Düşünce Okulu, Enderun Sohbetleri, Salihler Bahçesi, İşin Ehlinden, Osmanlı Şehirleri Futbol Turnuvası, Resimlerle 40 Hadis yarışması, Aile Okulu, Sahn-ı Seman Dersleri, Eğitim Kursları, Düşünen Gençlik Üretiyor Projesi, Bilim ve Teknoloi çalışmaları, Yazılım ve Kodlama Atölye Çalışmaları gibi organizasyonlarla kamuoyunda takdir toplayan Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Kocaeli İl Temsilciliği, teşkilatlanma çalışmalarına devam ediyor. Çayırova ve Gebze ilçelerinin yeni temsilcileri görevlerine başladılar.

Usulsüz satışa CHP bu kez mahkeme yolu ile ‘Dur’ dedi

Usulsüz satışa CHP bu kez mahkeme yolu ile ‘Dur’ dedi

Sürekli olarak yapılan usulsüzlükler ile gündeme gelen Körfez Belediyesi’nin geçtiğimiz hafta gerçekleşen Ekim Ekim ayı meclis toplantısındaki büyük tepki çeken arsa satışı meclisin CHP grubu üyeleri tarafından idare mahkemesine taşındı. CHP Körfez İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, Körfez Belediye Meclisi CHP grubu üyeleri Tayfun Balıkçı, Nilgün Solakoğlu, İbrahim Fortacı ve Fevzi Canbaz idare mahkemede gerekli işlemleri yaparak konuyla ilgili bir açıklama gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

Cemil Yaman, Erdoğan'la Macaristan'da

Yazan: Dilovası

Yorum: Helal olsun gerçekten büyük başarıdır tebrikler

Baran vatandaşa telefonla ulaşıyor

Yazan: Herekeli

Yorum: Kamuoyunda iyi bir izlenim bıraktığı kesnlikle hikaye, REİS ne demişti benim yanıma bu tanıdım şu akrabam diye kimse gelmesin Baran koşturup dursun boşuna çünkü son çırpınışları ElvEda BLD.BŞK.ğı

KENT REHBERİ