KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Haberimiz sonrası O iki cadde trafiğe kapatıldı!
Haberimiz sonrası O iki cadde trafiğe kapatıldı!
Güncel
13 Haziran 2018 Çarşamba 16:14
  • 3680
  • 0

Haberimiz sonrası O iki cadde trafiğe kapatıldı!

Dün, ‘Fethiye Caddesi araçtan geçilmiyor, İzmit Zabıtası Nerede?’ haberimiz kent kamuoyunda oldukça ses getirdi. UKOME, yaptığımız haber ve vatandaşların istekleri doğrultusunda Fethiye Caddesi ve İstiklal Caddesine, saat 10.00 ile 20.00 arası araç ve motosiklet girişini yasakladı.

Alışveriş yapmak için İzmit’in kalbi sayılan Fethiye Caddesi ile İstiklal Caddesine akın eden vatandaşlar, özellikle akşam saatlerinde caddeleri işgal eden araç parklanmasından dolayı oldukça şikayetçiydi. Parklanmanın yanı sıra, motorsikletlerin de cirit attığı her iki caddede, motor sürücülerinin tehlikeli hareketler yapması İzmitlileri tedirgin ediyordu. İzmit Belediyesi Zabıta ekiplerinin de bu sürücülere müdahalede bulunmaması, vatandaşı son zamanlarda iyiden iyiye çileden çıkardı.


UKOME YASAK GETİRDİ
Fethiye Caddesine yapılan parklanmaları sosyal medya hesabından paylaşan İzmitlilerin sesi olmak adına dün ‘Fethiye Caddesi araçtan geçilmiyor, İzmit Zabıtası Nerede?’ başlıklı bir haber paylaştık. Oldukça olumlu tepkiler alan haberimiz sonrası UKOME, her iki caddenin girişine, “UKOME 2009/126 kararı ile saat 10.00- 20.00 arası motorsiklet ve araç girişi yasaktır!” yazılı tabelalar astı.

Edindiğimiz bilgilere göre; İzmit Belediyesi’nin bundan sonra konuya oldukça hassas davranacağı, kural ihlali yapan sürücülere yüksek miktarda para cezası uygulayacağı yönünde. Belediye yetkililerine haberimiz sonrası gösterdikleri hassasiyet için Zirve Kocaeli olarak teşekkür ediyoruz.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ