KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Hacı Halim’e beyaz bayrak
Hacı Halim’e beyaz bayrak
Güncel
23 Aralık 2010 Perşembe 14:01
  • 1634
  • 0

Hacı Halim’e beyaz bayrak

Kartepe’de ilk beyaz bayrağı almaya hak kazanan Hacı Halim Karslı İlköğretim Okulu’na, bayrağı törenle verildi

Okullardaki temizlik ve hijyen koşullarını iyileştirmeye yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı`nın başlattığı ‘Beyaz Bayrak` projesi kapsamında Kartepe'de ilk beyaz bayrağı almaya Hacı Halim Karslı İlköğretim Okulu hak kazandı. Bu kapsamda okulda beyaz bayrak alma ve plaket töreni düzenlendi. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı.

SAĞLIKLI BİREYLER
Programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Cevdet Tavukçuoğlu, okulu hakkında bilgi verirken çocukların toplumsal yaşam içinde sağlıklı bireyler olmaları için hijyen ortamlarda eğitim vermenin önemine değindi. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ise Beyaz Bayrak projesinin anlamına değinirken bu ödülün alınmasında paydaşların verdiği çaba için herkese teşekkür etti.

PROJEYİ ANLATTI
İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık da, Beyaz Bayrak projesinin anlamı, sağlık ve gelecekle ilgili projeler hakkında bilgi aktardı. Aydınlık, beyaz bayrak alan okullar arasında beslenme dostu okul projesi ile kantinlerde gazlı içeçek ve yağlı yiyecek tüketiminin önüne geçilerek öğrencilerin sağlıklı beslenmesinin sağlanması hedefinde olduklarını ifade etti.

GÖSTERİLER SUNULDU
Beyaz Bayrak almaya hak kazanan Hacı Halim Karslı İlköğretim Okul Müdürü Tavukçuoğlu'na bayrakları ve plaketleri verildi. Bayrak öğrencilerin coşkulu alkışları eşliğinde göklere çekilirken, tören halk oyunları gösterileri  ve ikramlar eşliğinde son buldu. Törene belediye başkanı Şükrü Karabalık da katıldı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ