KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Bisiklet eğitim pisti 23 Nisan’da açılıyor
Bisiklet eğitim pisti 23 Nisan’da açılıyor
Güncel
03 Nisan 2010 Cumartesi 13:56
  • 973
  • 0

Bisiklet eğitim pisti 23 Nisan’da açılıyor

İlimizin ilk bisiklet eğitim pisti, kapılarını öğrencilere açtı. Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan pistin resmi açılış töreni ise 23 Nisan’da yapılacak

İzmit Belediyesi`nin Yahya Kaptan Hanımeli Kültür Merkezi`nin bahçesinde yapımını sürdürdüğü ‘Bisiklet Trafik Eğitim Pisti`nde çalışmaların sonuna gelindi. Resmi açılışı 23 Nisan`da yapılacak olan eğitim pisti, şimdiden öğrencileri kabul etmeye başladı. Çocuklar tarafından oldukça ilgi gören trafik eğitim pisti hakkında bilgi veren yetkililer, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın İzmit`le ilgili hedefleri arasında bisikletin ayrı bir yeri olduğunu söyledi.

UZMAN EŞLİĞİNDE EĞİTİM
Doğan`ın bisikletin insan ve çevre sağlığı konusunda en elverişli taşıt olduğu konusunu sık sık gündeme getirdiğini belirten yetkililer, “Başkanımız İzmit`i bir bisiklet kenti haline getirmek istediğini her fırsatta hatırlatıyor. Bunun ilk adımını Hanımeli Kültür Merkezi`nin bahçesinde yapımı tamamlanan İzmit Belediyesi Bisiklet Trafik Eğitim Pisti`yle attı. Çocuklarımız bisikletleriyle bu tesislere gelerek trafik eğitimlerini saha uygulamalarıyla uzmanlar nezdinde alabilecek” dedi.

DENEME YAHYA KAPTAN`DAN
Trafik Eğitim Pisti`nin ilk ziyaretçileri Yahya Kaptan İlköğretim Okulu 3-C sınıfı öğrencileri oldu. Öğretmenleri Yusuf Yılmaz nezaretinde geldikleri eğitim pistinde bisikletlerine binerek uzmanlardan neler yapmaları gerektiğini öğrenen minikler daha sonra amfi şeklinde tasarlanmış tribünde oturarak teorik eğitim aldı. Oldukça keyifli oldukları gözlenen minikler öğrendikleri trafik kurallarını yaşam boyu  harfi harfine uygulayacaklarının da sözünü verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ