KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Hacılar yola çıktı
Hacılar yola çıktı
Güncel
12 Ekim 2010 Salı 15:23
  • 1426
  • 0

Hacılar yola çıktı

Hac sezonunun ilimizdeki ilk kafilesi Perşembe Pazarı alanında düzenlenen törenle uğurlandı. İlahiler ve dualar eşliğinde tam 342 hacı adayı yola çıktı

Hac sezonunun ilk kafilesi Perşembe Pazarı`nda düzenlenen törenle uğurlandı. Hacı adaylarının ve yakınlarının katıldığı törende Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu da hazır bulundu. İki kafileden oluşan 342 hacı adaylarının kafile başkanlıklarını Gölcük Vaizi Adnan Yıldız ile Başiskele Müftüsü İsa Aktaş üstlendi.
 

EMANET EDİYORUZ
Törende konuşan İlyas Şeker hacı adaylarını tebrik ettiğini belirterek “Çok güzel bir görevi yerine getirmek için yolla çıkıyorsunuz. Allah hepinizin yardımcısı olsun siz önce Allah`a sonra birbirinize emanet ediyoruz” dedi. Hacılara son konuşmayı ise İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu yaptı. Sönmezoğlu adayları hac ibadetinde yapmaları ve yapmamaları gereken konularda uyarılarda bulundu.
 

KİMSENİN KALBİNİ KIRMAYIN
Sönmezoğlu “İki kafile başkanımız var siz hacı adaylarımızdan öncelikle ricamız başkanlarımızın sözünden çıkmayınız. Onlar sizlere hem yolculukta hem de kutsal topraklarda yardımcı olacak. İkinci olarak her ne olursa olsun hacda hiç kimseyle münakaşa etmeyiniz. Eğer kim hacda kimsenin kalbini kırmadan bu ibadeti yerine getirse Allah onu en iyi şekilde mükafatlandırır. Bu konuda hassas olmanızı rica ediyorum” diye konuştu. Hacılar okunan ilahiler ve dualar eşliğinde uğurlandı. 
Ayşe ÇEKEN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ