KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Hafıza şov büyük alkış aldı
Hafıza şov büyük alkış aldı
Güncel
15 Kasım 2012 Perşembe 14:00
  • 790
  • 0

Hafıza şov büyük alkış aldı

Bilgievi velileriyle buluşan kişisel gelişim uzmanı Oğuz Saygın, sahnede öğrencisiyle birlikte gerçekleştirdiği ‘Hafıza Şov’ gösterisiyle büyük alkış aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği kültür sanat günleri kapsamında Türkiye`nin en önemli Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın`ı Serdar Bilgievi velileriyle buluşturdu. ‘Beyni Etkin Kullanma Sanatı` konulu bir söyleşi düzenleyen Saygın, velilere hafızayı etkili bi şekilde kullanma yönünde altın bilgiler verdi. Saygın`ın sahnede öğrencisiyle gerçekleştirdiği ‘Hafıza Şov` ise büyük ilgi gördü.

 
YARARLI BİLGİLER
Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi`nde gerçekleşen söyleşiye Serdar Bilgievi`nin velileri, öğrencileri ve eğitmenleri katıldı. NLP ve Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın, sahnedeki şövalye üzerinde yer alan görsellerle söyleşiyi derinleştirerek sağ ile sol beynin çalışma prensiplerini anlattı. Saygın, katılımcılara motivasyon, hafıza teknikleri ve dikkat konusunda da yararlı bilgiler aktardı. 
 
SAHNEDE HAFIZA ŞOV
Söyleşiye bilgievi velilerini de dahil ederek interaktif bir ortam yaratan Saygın, tahtaya 1`den 20`ye kadar sayılar yazarak velilerden bu numaralar için bir kelime söylemelerini istedi. Veliler de karışık olarak numara seçimi yaptığı sırada Saygın`ın yurt dışındaki hafıza olimpiyatlarına hazırlanan öğrencisi Yunus Emre Karahan geldi. Karahan, söylenen sayıları tahtaya bakmadan hafızasına almaya başladı ve hangi numarada hangi kelimenin olduğunu eksiksiz bir biçimde saymayı başardı. 
 
SINAVLARDA KULLANIN
Saygın, söz konusu tekniğin sınavlarda da etkin bir şekilde kullanılabileceğini anlatarak salonda bulunan tüm öğrencileri sahneye çağırdı. Anlattığı teknikle öğrencilerin beyinlerini nasıl harekete geçirebileceklerini gösteren Saygın, sahneye çıkan tüm öğrencilerin burçlarını karıştırmadan sırasıyla söyleyerek rakamlarla şifrelenen nesneleri saymayı başardı. 
 
POTANSİYELİ ARTTIRMAK 
Her insanın doğuştan getirdiği önemli bir zihinsel potansiyeli olduğunu söyleyen kişisel gelişim uzmanı Oğuz Saygın, bilimsel araştırmalara göre insanoğlunun bu potansiyelin ancak yüzde birini kullanabildiğini söyledi. Saygın etkin teknikler kullanılarak bu oranın yukarı çıkartılmasının mümkün olduğunu anlattı. 
 
KATKI SAĞLIYOR
Söyleşide velilerden gelen soruları da yanıtlayan Saygın, Büyükşehir Belediyesi`nin bilgievleri ağıyla eğitime önemli katkı sunduğunu söyleyendi. Saygın, kendisini bu ailenin fertleriyle bir araya getirdiği ve bilgilerini paylaşma fırsatı sunduğu için yetkililere teşekkür etti. Serdar Bilgievi velileri de Oğuz Saygın`ın görüşlerinden faydalanmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ