KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0663 TL
  • 6.7772 TL
  • 7.7478 TL
Kocaeli Zirve
“Hakkı için direnenlerin hukuku bizden sorulacak”
“Hakkı için direnenlerin hukuku bizden sorulacak”
Güncel
Aktan Uslu
25 Ocak 2019 Cuma 08:57
  • 3373
  • 0

“Hakkı için direnenlerin hukuku bizden sorulacak”

CHP, İzocam Grevi’ni Milletvekili Tahsin Tarhan’ın da yer aldığı geniş heyetle ziyaret etti. CHP Gebze Belediye Başkan Adayı Avukat Recep Dursun belediye başkanı seçildiğinde grev ve direnişteki işçinin ayni ve hukuki ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını söyledi

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz ve Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir ile Gebze Belediye Başkan Adayı Avukat Recep Dursun ile beraberindekiler bir süre önce grev kararı alınan İzocam’ın Dilovası fabrikasındaki grevci işçileri ziyaret ederek destek verdi.

TARSUS’A SELAM

Milletvekili Tahsin Tarhan bu esnada Tarsus’da direnen İzocam işçileriyle telefonla görüşüp Dilovası’ndaki işçilerin selamını gönderdi. Tarhan sosyal medyadaki sayfasından yaptığı paylaşımda da İzocam’da hakları için direnen işçilerin her zaman yanında olacaklarını söyledi.

CHP Gebze Belediye Başkan Adayı Avukat Recep Dursun da ülkemizde emekçilerin gerek grevlerle haklarını arama mücadelesi verdiğini gerekse Flormar örneğinde olduğu gibi sendikal örgütlenme hakkı için direndiğini belirtip yerel yönetimlerin bu gibi durumlarda bu hak arama mücadelesine kayıtsız kalamayacaklarını söyledi.

TEMEL İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK

Dursun, “Gebze Belediye Başkanı seçildiğimde daha önce sözünü verdiğim gibi direnişte ve grevde olan emekçilerin temel ihtiyaçları belediye tarafından karşılanacak. Ayrıca hukuka başvurmaları durumunda da gereken tüm hukuki destek, ücretsiz verilecektir” diye konuştu.

İŞ KAZALARI VE MESLEK HASTANESİ

İş kazaları ve meslek hastalıklarının da emekçilerin önemli problemleri arasında yer edindiğini kaydeden Dursun, “Gebze’ye kazandıracağımız iş kazaları ve meslek hastanesi aynı zamanda Gebze çevresindeki emekçileri de hizmet vererek önemli bir eksikliği giderecektir” dedi.

İzocam grevcileri de konuklarına ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek bu ilgi ve desteklerinin sürekli olmasını diledi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ