KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Haldız inşaat kendini ve sektörü anlattı
Haldız inşaat kendini ve sektörü anlattı
Güncel
07 Aralık 2011 Çarşamba 11:23
  • 4456
  • 1

Haldız inşaat kendini ve sektörü anlattı

Haldız inşaat ve Oto.Tic. Şirket ortaklarından Fatih Haldız ile kısa bir röportaj yaptık. Hoş sohbeti ve güler yüzü ile bizleri karşılayan Fatih bey, sorularımızı yanıtlarken, yöneticilik yaptığı firmayla ilgili geçmiş ve gelecekle ilgili bilgiler verdi.

Kuruluşundan bugüne haldız inşaat ne gibi süreçler yaşadı?
1979 yılında Sakarya`nın Karasu ilçesinde ‘`Haldızlar İnşaat``olarak şirketimiz kuruldu. 1999 yılına kadar İzmit`te de  faaliyetlerimiz devam etti. 1999 yılından bugüne kadar ,bünyemize Otomotiv sektörünü de katarak, Haldız İnşaat Otomotiv ve Tic. Ltd. Şti. olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.
 

Bünyenizde hangi  kuruluşlar faaliyet göstermekde?
Mazda  ve Peugeot  firmalarının Kocaeli satış ve servis bayilikleri, ikinci el alım- satım yaptığımız, Haldızlar 2. El. Birçok acenteliği bünyemizde bulundurduğumuz, Haldızlar Sigorta.Yine bünyemizde Haldız İnşaata bağlı olarak  Faver inşaat ve Haldız İnşaat  olarak faaliyet göstermekteyiz.
 


Yaptığınız  işlerde kaliteye önem verdiğinizi biliyoruz. Haldız inşaat kaliteyi nasıl tarif eder?
Biz Haldız inşaat olarak; özel yatırımcılara, kamu kuruluşlarına ve kendi projelerimiz olan yapsatlar ile Türkiye`nin çeşitli bölgelerinde  hizmet vermekteyiz. Konusu insan olan her projede kaliteyi arıyor ve uyguluyoruz. 32 yıllık tecrübemiz ile gelişen teknolojiyi harmanlamaya çalışıyoruz. Bünyemizde İSO 9001, İSO 14001cevre, OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği ve yönetim sistemlerine alınmasına  hak kazanmış bu yönü ile inşaat sektöründe özel bir konuma sahip olması,kaliteye önem veren bir firma olduğumuzu söylemek yeterli olacaktır sanırım.
 


Peki Haldız inşaatın hayata geçirilen projeleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
Yurtiçinde  faaliyetlerimiz  oldu ve hala devam eden projeleri var. Haldız inşaat olarak Otelden  AVM` ye , fabrikadan okula, hastaneden konuta birçok projenin altına imza attık. Bunlardan bazılarını saymam gerekirse AVM ve otelde; İstanbul Demirören Beyoğlu AVM, Kocaeli Peugeot Plaza , İstanbul Nuh Dedeman otel ve AVM,Denizli Hıerapolis termal otel.Fabrika İnşaatında da ;Hereke- Nuh Kireç fabrikası ilave tesisleri, Hereke – Nuh gaz beton fabrikası. Hastane inşaatında; Kocaeli Gölcük Devlet hastanesi, Kocaeli Acıbadem Hastanesi. Okul inşaatında; Kocaeli Milangaz Hacer Demirören Ç.P.L., Kocaeli Nuh Çimento İ.Ö.O, Kocaeli- Köseköy Pirelli  Anadolu Lisesi.Konutlarda da Ankara Ihlamur Evleri,Kozyatağı Haldız Sitesi ve hali hazırda devam eden Yıldız Konutları  sayabildiklerimden bazıları. Kurulduğumuz  günden bugüne bir milyon m2 üzerinde inşaat  tamamladık.

 

Peki şuanda devam eden projeleriniz
Şuanda Kocaeli` de Yıldız Konutları,Kocaeli  Ticaret Odası ve İstanbul` da Nuh Otel İş Merkezi ve Alışveriş Merkezi projelerinin çalışmaları sürüyor. 2012 yılında da sözleşmesini yaptığımız HES projeleri ile inşaatlarımız devam edecektir.Çalışanlarınızla son derece ilgili olduğunuzu,iş sağlığı ve güvenliği konusunda titiz bir grup olduğunuz bilinmekte.bize bu konuyla ilgili bilgi verir misiniz?

Biz çalışanlarımızla  büyük bir aileyiz ve bunun sorumluluklarını biliyoruz.Haldız İnşaat yürürlükteki ISG mevzuatına ve üyesi olduğu kuruluşların şartlarına uyarak iş sağlığı ve güvenliği için gerekli tüm önlemleri alır. Çalışanların kendi bireysel ISG sorumluluklarının farkında olmalarını, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili faaliyetlerin sürekli iyileştirilmesini sağlar. Ürün ve müşteri kadar çalışanlarının memnuniyetini, sağlık ve güvenliklerine özen gösterir.Bu da Haldız İnşaat`ın “önce insan” anlayışının önemli bir göstergesidir. Haldız grubu olarak toplamda 800`e yakın mesai arkadaşımız ile çalışıyoruz. İnsanlara iş imkanı sağlayıp, onlara maddi imkanlar sağlamak en büyük hedefimiz.


Firma olarak öncelikli hedefleriniz nelerdir?
Sağlam ve kalıcı olarak büyümemizi devam ettirmek en büyük hedefimiz. Bizim için her şeyden önce firmamızın sürekliliği ve ülkeye olan katkısı geliyor. İnşaat sektörü bu ülkenin lokomotif sektörü, binlerce kuruluş ve insan bu sektörden hayatını idame etmekte. Teknoloji de durmadan gelişmekte ve kendini yenilenmekte. Teknolojiyi ve kaliteyi harmanlayıp insanımıza güzel ve güvenli yaşam sahaları oluşturmak istiyoruz. İnanın bunun içinde çok çalışıyoruz.

Her şey için çok teşekkür eder, bizlere kendimizi anlatma olanağı tanıdığınız için teşekkür ediyor çalışmalarınızın devamını diliyorum.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ