KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Haldız’ın ‘Yıldız’ı hızla yükseliyor
Haldız’ın ‘Yıldız’ı hızla yükseliyor
Güncel
06 Aralık 2011 Salı 09:07
  • 6163
  • 10

Haldız’ın ‘Yıldız’ı hızla yükseliyor

Yaptığı projelerle adından sıkça söz ettiren inşaat sektörünün kentimizdeki tecrübeli ve kaliteli ismi Haldız İnşaat’ın “Yıldız”ı hızla yükseliyor

Kentimizin saygın inşaat firmaları arasında zirveye oynayan Haldız İnşaat`ın yıldızı hızla yükseliyor. Kentimizin en büyük konut projesine imza atan Haldız, Yuvam Akarca`da ustalığını konuşturuyor. 656 dairelik Yıldız Konutları`nda inşaatlar son hızla yükseliyor, yükseldikçe adından söz ettiriyor. 
 

ÖRNEK OLUYORLAR
Yatırımlarını Kocaeli`de tutan ve tamamen İzmitli işçilerle çalışıp yerli esnaftan alışverişini yaparak kente olan sorumluluğunu da yerine getiren Haldız İnşaat, örnek oluyor. Muhteşem manzarasıyla ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini süsleyen Yıldız Konutları`nda çalışmaların 18 ayda tamamlanması planlanıyor.
 

4 VİNÇLE ÇALIŞMA
Haldız İnşaat`ın tecrübesini konuşturduğu Yıldız Konutları, Kocaeli`de bugüne kadar yapılan en büyük konut projesi olma özelliği taşıyor. 5 bloğu 10 katlı, 6 bloğu da 16 katlı olacak Yıldız Konutları`nda en çok dikkat çeken nokta ise Haldız`ın projeyi zamanında teslim etmek için 4 vinçle hummalı çalışması.
 

TESLİMAT 2013`TE
44 bin metrekare alanda inşa edilen Yıldız Konutları`nda; alışveriş merkezi ve sosyal tesisler de inşa edilecek. Oyun ve spor alanlarıyla yürüyüş parkurlarının da bulunacağı Yıldız Konutları'nın çevre düzenlemesi de göz kamaştıracak. Zemin toprağını kaldırarak temel açan Haldız, konutları 23 Ocak 2013`te teslim edecek.
 

HALDIZ`IN KÜNYESİ
Haldız İnşaat`ı, 1979 yılından itibaren gelişen teknolojiyi takip ederek doğru tasarım, teknolojik araştırma, yeni malzemelerin izlenerek doğru yorumlanması, entegre kalite yönetim sistemi ve müteahhitlik tecrübesini geliştirmiş kadrolara sahip olması bugün bulunduğu noktaya ulaştı.
 

SEKTÖRÜNDE ÖZEL
Haldız İnşaat, İCS denetimi sonucunda ISO 9001 kalite, ISO 14001 çevre, OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri belgesi almaya hak kazanmış, bu yönüyle inşaat sektöründe özel olmuştur. Haldız İnşaat`ın yapımını üstlendiği Yıldız Konutları hakkında bilgi veren proje müdürü Selim Kardil, iddialı konuştu.
 

EN LÜKS DAİRELER
Proje Müdürü Kardil, “Toplu işlerde yapılmış en lüks daireleri yapıyoruz. Site içinde 10 katla 20 kat arasında değişen 11 blok var. En fazla 4 bodrum artısı mevcut. Daire sayısına eşit açık ve kapalı otapark bulunuyor. Marketi, çarşısı, ufak dükkanları, yeşil alanları, çocuk oyun grupları, 3 tane de şelale şeklinde süs havuzu var. 
 

MERKEZE 5 DAKİKA
Sitenin komplike bir çevre duvarı var. Site içi tek yerden güvenlikli ve kamera sistemi kurulacak. Konutlar, şehir merkezine beş dakika uzaklıkta. İhale sürecindeki istem dışı zaman kayıplarıyla birlikte bu işin kısa sürede bitirilmesi için uğraşıyoruz. 1,5 ayda yüzde 10`u bitti, 18 ay içinde teslim edecek.
 

PARA KENTTE KALIYOR
Teslim tarihinde bitirebilmek için gece mesai de yaparak çalışıyoruz. Haldız İnşaat bu projede, 25 mühendis kadrosu ve 250 işçisiyle çalışıyor. Bu sayı yaz aylarına girilirken 700 kişiyi bulacak. Bu projede; birçok malzeme alımı Kocaeli esnafından yapıldı, istihdam da kentimizin işçilerinden sağlandı” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ