KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Hamidiye de ‘Kestane Gecesi’
Hamidiye de ‘Kestane Gecesi’
Güncel
13 Aralık 2011 Salı 14:03
  • 5262
  • 0

Hamidiye de ‘Kestane Gecesi’

Hamidiye Köyü’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Kestane Gecesi’ bu yıl da protokol üyelerini bir araya getirdi

Gölcük Hamidiye Köyü`nde her yıl tertip edilerek geleneksel bir hale dönüşen ‘Kestane Gecesi` bu yıl da Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Pekdemir başta olmak üzere ilçe protokolüne ev sahipliği yaptı. Hamidiye Köy kahvesinde gerçekleştirilen gecede köy muhtarı Necati Değer ve gençler misafirlerine kestane, mısır ekmeği, ev yoğurdu ve yöresel karalahana yemeği ikram etti.

 

 

KATILIM YOĞUNDU
Kaymakam Adem Yazıcı, belediye başkanı Mehmet Ellibeş, başsavcı Mehmet Yaman, ilçe jandarma komutanı Turgay Şavir, ilçe emniyet müdürü Bilal Boğaz, AKP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Uzunoğlu, AKP ilçe başkanı Sedat Yücel, Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, AKP eski ilçe başkanı Mevlüt Demir, meclis üyeleri ile çok sayıda davetli geceye katıldı.

 

 

ÇAY SOHBETİ YAPTILAR
Vali yardımcısı Pekdemir, Hamidiyeliler`e her yıl düzenlenen gecede Gölcüklüler`i buluşturdukları için teşekkür etti. Pekdemir, “Bu köye özel bir program olduğunu biliyorum. Ve bunun geleneksel hale dönüştürülerek devam ettirilmesi de Hamidiyeliler için özel bir paylaşımdır” dedi.  Gece ikramlar sonrası çay sohbetleriyle devam ederken, protokol üyeleri Hamidiye Köyü`nde adete stres attı. 
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ