KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Hasarlı konutların boşaltılması için tebligat gönderiliyor
Hasarlı konutların boşaltılması için tebligat gönderiliyor
Güncel
26 Aralık 2011 Pazartesi 13:47
  • 2415
  • 4

Hasarlı konutların boşaltılması için tebligat gönderiliyor

17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi’nde hasar görmesine rağmen içerisinde ailelerin oturduğu evlerin boşaltılması için tebligat gönderen vali Ercan Topaca, ‘Doğru söylemek gerekirse, önümüz kış olduğu için işi ağırdan aldık’ dedi.

Van depreminden sonra gözler ilimize çevrilmişti. 1999 yılında ilimizde meydana gelen depremde, ağır hasar gören ve halen içinde ailelerin oturduğu evlerin boşaltılması için vali Ercan Topaca son çağrıda bulundu. Topaca, depremde hasar gören 671 konuttan 424`ünde ailelerin oturduğunu, 193 konutunda boş bulunduğunu belirterek, “Evleri boşaltmaları için bu aileleri tebligat gönderdik. Eline tebligat ulaşan vatandaşlar derhal kiraya çıkmak için arayışa başlamalıdır. Boşaltmazlarsa elektrik, su ve doğalgazlarını keseceğiz” dedi.  
 

AĞIRDAN ALDIK
Topaca, tebligatların ulaştırılmasından sonra Mayıs ayına kadar içinde oturulan 424 konutun tamamen boşaltılmasını beklediklerini söyledi. “Hükümetin aldığı bir karardır. Sakarya`ya bu uygulamayı başlattı.    Bugünden itibaren tebligatları vatandaşlara ulaştırıyoruz. Boşaltma konusunda süre vereceğiz, ardından elektriği ve suyu keseceğiz. Ancak, önümüzün kış olması nedeniyle, sosyal ve toplumsal olaylara sebebiyet vermemek amacıyla biraz ağırdan aldık. En geç mayıs ayına kadar bütün evleri boşaltacağız.
 

EVLERİ BOŞALTIN
Vatandaşlarımız evlerini boşatmaları için gerekli hassasiyeti göstermeliler. Vatandaşlarımıza, tebligat ellerine ulaştığı andan itibaren, özellikle kiracı olan vatandaşlarımız hiç geciktirmeden bu evlerden çıkmaları, kendilerine daha sağlam ve deprem yönetmeliğine uygun konutlara taşınmalarını rica ediyorum.” Dedi.
 

YIKIM YAPILACAK
Mayıs ayına kadar evlerin tamamen boşaltılmış olunacak. Daha sonra bu hasarlı konutların yıkım işi gündeme gelecek. Yıkım için şartlar ve koşullar çerçevesinde ihale yapılacak ve konutların yıkımına hemen başlanacak” dedi.


 

 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ