KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Hasat Sonu Festivali’ne renkli başlangıç
Hasat Sonu Festivali’ne renkli başlangıç
Güncel
03 Ekim 2009 Cumartesi 14:47
  • 1190
  • 1

Hasat Sonu Festivali’ne renkli başlangıç

Taşköprü Dernekleri Hasat Sonu Festivali oldukça renkli başladı. Bugün sona erecek festivalde yağlı güreşler var

Taşköprü Dernekleri Hasat Sonu Festivali`nin bu yıl 8.`si düzenlendi. Derince İshakçılar Köyü`nde gerçekleştirilen festivalin açılışı oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde İshakçılar köy meydanından tören alanına kadar yürüyüş yapıldı. Festivalin açılış törenine Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar da katıldı.
 

KURDELE KESİLDİ
Açılışa katılanlar arasında Derince Belediye Başkan Yardımcıları Halit Yiğit, Av. Veysel Kadir Akkuş ve Cumhur Seferoğlu, Derince Belediyesi meclis üyeleri, kaymakamlık ve belediye daire müdürleri, İshakçılar ve çevre köylerden gelen Taşköprülüler ile Derince`den gelen çok sayıda vatandaş vardı. Derince Taşköprülüler Derneği Başkanı Haşim Değirmenci ve yönetiminin ev sahipliğindeki açılışta er meydanına kadar yapılan yürüyüşün ardından festivalin açılış kurdelesi kesildi.
 

BANDO GÖSTERİSİ
Açılışın ardından bu yılki yağlı güreş ağası Ömer Asiltürk, törene katılanlara er meydanını gezdirdi ve festivalle ilgili bilgi verdi. Protokol ve katılımcıların tribündeki yerlerini almalarının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Büyükşehir Bandosu`nun gösterisiyle açılış töreni son buldu. 8.Taşköprü Hasat Sonu Festivali`nin ilk gününde hayvan panayırı kuruldu, yarışmalar yapıldı. Öte yandan tarım ve heyvancılık fuarı da açıldı.
 

YAĞLI GÜREŞLER VAR
8.Taşköprü Hasat Sonu Festivali`nin ikinci gününde göz ve diş sağlığı taraması yapıldı, tiyatro gösterileri beğeniyle izlendi. Çeşitli yarışmalarla renklenen festivalde konser de vardı. Festivalin bugün gerçekleştirilecek son bölümü mehteran gösterisiyle başlayacak, ardından yağlı güreşler yapılacak. Tarım ve hayvancılık yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından ise yağlı güreşlerin ödül töreni gerçekleştirilecek.


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ