KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
EDP’den tanıtım toplantısı
EDP’den tanıtım toplantısı
Siyaset
18 Nisan 2010 Pazar 15:56
  • 1086
  • 1

EDP’den tanıtım toplantısı

SHP ve pek çok sol yapılanmanın birleşmesiyle oluşan EDP ilk toplantısını geçekleştirdi. Toplantıda il başkanı Gençtürk, demokrasi yanlılarını partide görev almaya davet etti

Sol yapılanmalar ve demokratik kitle örgütlerinin birleşmesiyle isim değiştiren SHP, Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) adını alarak siyaset arenasına yeni bir soluk getirmeyi hedeflemişti. Solda yeni bir rüzgar olan EDP ilk tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Dafne Kültür Merkezi`nde gerçekleştirilen toplantıda partinin programı ve tüzüğü  katılımcılarla paylaşılırken örgütlerde yenilenmeye gidileceği belirtildi.

EŞİT PAYLAŞIM
Katılımın düşük olduğu toplantıda konuşan EDP İl Başkanı Keramettin Gençtürk şunları söyledi: “Türkiye`nin insanca ve özgürce yaşama, üretileni eşitçe paylaşma problemi yıllardır var. Bu sorunların çözümü siyaset. Biz de EDP olarak böyle bir yola girdik. Üretimi eşitçe paylaşmak için çare aradık. Fakat mevcut siyasi partilerde bir çıkış yolu bulamadık. Bu yüzden yeni bir siyasi parti kurma ihtiyacı doğdu. EDP, sosyal demokrat ve sosyalistleri bir araya getirecek bir siyasi parti oldu.

TARAF OLUN
EDP bireyin özgürlüğünü ve emeğin değerini savunuyor. Türkiye`nin böyle bir partiye ihtiyacı var. Bu nedenle EDP, önümüzdeki günlerde Kocaeli örgütlerinin yönetimlerini tamamlayacak. Bu yönetimlerde yer almak isteyenleri göreve davet ediyoruz. Kocaeli halkına sesleniyoruz: Görev alın, taraf olun, tavır koyun.” İl başkanı Gençtürk, toplantıya katılımın düşük olmasının kendisinde burukluk yarattığını söyledi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ