KOCAELİ 10° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2985 TL
  • 6.0488 TL
  • 6.7365 TL
Kocaeli Zirve
Hastanede o uygulama KALDIRILDI
Hastanede o uygulama KALDIRILDI
Güncel
28 Kasım 2017 Salı 16:22

Hastanede o uygulama KALDIRILDI

Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde tekerlekli sandalyenin bağlı olduğu zincirdeki aparata 1 lira yerleştirerek sandalye alınabilmesi uygulaması, gelen tepkiler üzerine kaldırıldı.

Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde tekerlekli sandalyeleri kullanmak isteyen vatandaşlar için sandalyelerin bağlı olduğu aparata 1 lira yerleştirerek alınabilmesi uygulaması getirilmişti. Getirilen bu uygulamayı özel haber olarak haber sitemizde gündeme getirmiştik.

 

HÜRRİYET MECLİSE TAŞIMIŞTI

Devlet hastanesinde yapılan bu uygulama büyük tepkilere yol açmış, hem siyasiler hem de vatandaşlar konuyla ilgili sıkıntılarını dile getirmişti. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet de konuyu meclis gündemine taşımıştı. Konuyla ilgili tepkiler hastaneye geri adım attırdı ve konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayınlandı. Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

 

“Hastanelerimize başvuran; hasta, hasta yakını ve hastane çalışanlarının, güler yüzlü ve doğru iletişim yöntemi ile karşılanması, doğru bilgilendirme ve yönlendirmelerinin sağlanması, gerektiğinde refakat edilmesi ve hizmet sunumlarının kolaylaştırılması amacıyla hastanelerimizde Danışma, Hasta Karşılama ve Yönlendirme Hizmetleri bulunmaktadır.

 

İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı hastanelerimizde Hasta Karşılama ve Yönlendirme Hizmetlerinde 40 personelimiz ile Darıca Farabi Hastanemizde de 4 personelimiz ile hizmet vermekteyiz. Hastanelerimizde yaşlı, engelli, kimsesiz ve yardıma muhtaç kişilere muhakkak eşlik edilmesi için tekerlekli sandalye, sedye ve yardımcı araçlar da kullanıma hazır halde bulundurulmaktadır.

 

KİLİT SİSTEMİ SÖKTÜRÜLDÜ

 Darıca Farabi Hastanemize alınan iç içe geçebilen ve katlanmayan tekerlekli sandalyelerin bir kısmının üzerinde bulunan zincirli kilit sistemi hastanemize başvuran hasta ve yakınları tarafından kullanıldıktan sonra alındığı yere bırakılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktaydı. Hasta ve hasta yakınlarının bu tür uygulamaya tepki göstermesi ve bu tepkilerin basında yer alması üzerine ilimizde sadece Darıca Farabi hastanemizde kullanılmakta olan tekerlekli sandalyelerin üzerindeki zincirli kilit sistemi 23/11/2017 tarihinde söktürülerek kullanıma sunulmuştur. Herhangi bir aksaklığın yaşanmaması içinde gerekli tedbirler alınmıştır. Basına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu