KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Hastanede skandal!
Hastanede skandal!
Güncel
03 Aralık 2010 Cuma 11:21
  • 7468
  • 0

Hastanede skandal!

Özel Yüzyıl Tıp Merkezi’nde bir bayan hastaya cinsel tacizde bulunuldu! Tacizle suçlanan temizlik işçisinin işine hemen son verildi. Olay mahkemeye taşındı

Gebze`de bulunan Özel Yüzyıl Tıp Merkezi`nde ameliyat olan 22 yaşındaki bir kadın, tıp merkezinde temizlik işçisi olarak çalışan 35 yaşındaki bir kişinin kendisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla mahkemeye başvurdu. Göğsündeki kist nedeniyle ameliyat için tıp merkezine giden Lale Ö., burada sonradan temizlik işçisi olduğunu öğrendiği A.U.`nun cinsel tacizine maruz kaldığını iddia etti.
 

AMELİYAT OLACAKTI
Dava dosyasına konulan ifadelere göre olay şöyle gelişti: 22 yaşındaki Lale Ö. isimli hasta göğsündeki kisti aldırmak için gittiği tıp merkezinde ameliyata hazırlandı. O esnada başka bir hastanın kalp krizi geçirmesi ve doktorların o hastaya müdahale etmek için gitmesiyle Lale Ö. ameliyathanede yalnız kaldı.
 

DOKTOR EDASIYLA YAKLAŞTI
Bu sırada adı geçen 35 yaşındaki temizlik işçisi, doktor edasıyla yaklaştığı Lale Ö.`nün kist bölgelerini elleriyle incelemeye başladı! Lale Ö., ameliyat sonrası narkozun etkisinden çıkarken de aynı kişiyi vücuduna dokunurken buldu. Bunun üzerine tacize uğradığını düşünen Lale Ö., hastane yönetimini ayağa kaldırdı.
 

HEMEN İŞTEN ATILDI
Özel Yüzyıl Tıp Merkezi`nin sahiplerinden İsmail Kurt, hastanın iddiasını doğruladı. Kurt, böyle bir olayın meydana gelmesinden üzüntü duyduklarını ve hastanın tacizle suçladığı temizlik işçisini olayın hemen ardından işten attıklarını açıkladı. Ancak taciz suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan A.U., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 

KONUŞMAK İSTEMEDİ
Bizim Kocaeli Gazetesi`nin olayla ilgili soruları karşısında sessiz kalan Lale Ö., konunun yargıda olduğunu bu nedenle konuşmak istemediğini belirtirken, tacizle suçlanan A.U., ise sorularımızı tamamen cevapsız bıraktı.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ