KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Hastanedeki 7 kişinin durumu iyi
Hastanedeki 7 kişinin durumu iyi
Güncel
19 Kasım 2012 Pazartesi 10:54
  • 1395
  • 8

Hastanedeki 7 kişinin durumu iyi

Kandıra F Tipi Cezaevi’nde açlık grevi yapan 218 tutuklu açlık grevini bıraktı. Kocaeli Cumhuriyet başsavcılığı yaptığı yazılı açıklamada açlık grevinde durumu kötüleşen ve hastaneye kaldırılan 7 hükümlünün durumunun iyi olduğunu açıkladı

Abdullah Öcalan`ın ‘Açlık grevine son verilsin` talimatıyla 68.gününde bitirilen açlık grevinde durumu fenalaşan hükümlüler hastanelere kaldırıldı. İlimizdeki Kandıra F Tipi Cezaevi`nde açlık grevini sürdüren 218 tutuklu ve hükümlüden durumu ağırlaşan 7 kişi Seka Devlet Hastanesi Hükümlü Koğuşuna kaldırıldı. Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, yaptığı yazılı açıklamada durumu kötüleşen ve hastaneye kaldırılan 7 tutuklu ve hükümlünün vücutlarında meydana gelen sıvı kaybının dışında patalojik her hangi bir endişe verici sağlık problemi olmadığını söyledi. Başsavcı, “bir hafta boyunca takip altında tutulacaklar ve daha sonra taburcu edilecekler” 

 
KENDİ İSTEKLERİYLE BIRAKTILAR   
Başsavcı Emin Özler yaptığı yazılı açıklama şöyle: “ Kocaeli 1 ve 2 No`lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların 12.09.2012,  16.10.2012  ve 06.11.2012 tarihlerinde başlattıkları ve toplam 218 hükümlü ve tutuklunun katıldığı açlık grevi eylemleri 18.11.2012 günü kendi istekleri ile sona erdirmişlerdir.” dedi.
 
HASTANEYE KALDIRILANLAR
Başsavcı açlık grevinin bırakılmasından sonra durumları kötüleşen 7 hükümlü ve tutuklunun isimleri açıkladı. Açlık grevine ilk başlayan isimler olduğu belirtilen 7 kişinin isimleri söyle: Abdullah Rüzgar, Emre Kaplan, Ersin Yollu, Suphi Yalçınkaya, Azad Metin, Mehmet Faruk dErdoğmuş ve Muhammed Mahmo. Başsavcı, vücutlarında meydana gelen sıvı kaybı nedeniyle Seka Devlet Hastanesi hükümlü koğuşuna kaldırılan 7 kişinin durumlarının iyiye gittiğini söyledi.
 
VÜCUTTA SIVI KAYBI VAR
Hastaneye kaldırılan 7 kişinin açlık grevine ilk başlayan isimler olduğunu söyleyen Başsavcı Özler, “7 kişinin tedavisi Seka Devlet Hastanesi hükümlü koğuşunda devam ediyor. Açlık grevi nedeniyle sanıkların vücudunda    sıvı kaybı oluştuğu nazara alınarak takip ve tedavileri amacıyla Seka Devlet Hastanesi hükümlü koğuşuna kaldırılmışlardır.” dedi.
 
HAYATİ TEHLİKELERİ YOK
Hükümlü ve tutukluların tetkiklerinin düzenli olarak devam ettiğini söyleyen Başsavcı Özler, “ Tetkiklerinde her hangi olumsuz bir patalojiye rastlanmadı. Dahiliye, nöroloji, anestezi ve psikiyatri uzmanlarından oluşan heyet tarafından takipleri yapılmaktadır. Uzman hekimler sürekli başlarında. Serum tedavisi sürüyor. Ağızdan beslenmelerine başlandı ve ayrıca vücutlarına vitamin takviyesi yapılıyor” şeklinde ifade etti. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ