KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Hava kirliliği, Atalar Mahallesi sakinlerini canından bezdirdi
Hava kirliliği, Atalar Mahallesi sakinlerini canından bezdirdi
Güncel
17 Aralık 2011 Cumartesi 12:28
  • 2036
  • 3

Hava kirliliği, Atalar Mahallesi sakinlerini canından bezdirdi

Körfez ilçenin en sorunlu mahallelerinin başında Yarımca Atalar Mahallesi geliyor. Sanayi kuruluşlarının sık olduğu bu Atalar Mahallesi’nin sakinleri, her gün ayrı bir sıkıntıyla baş başa kalıyor.

Mahallede bulunan fabrikalardan çıkan kötü kokudan adeta bezmiş olan mahalle sakinleri, “Artık nefes alamıyoruz” diye haykırıyor.
Özellikle, Kırlangıç Yağ Fabrikası`nın son günlerde havayı kirleten çok sayıda salınım yaptığını ve bu kötü kokulu salınımdan çok rahatsız olduklarını dile getiren mahalle sakinleri, fabrikanın filtre kullanmadığını iddia ediyor.
“Bırakın sokakta dolaşmayı, koku nedeniyle evimizde oturamaz duruma geldik” diyen mahalleliler, geniz yakıcı olduğunu belirttikleri kokunun oldukça rahatsız ettiğini söylüyor.
Konuyla ilgili önceden de fabrikaya defalarca kez uyarı yapıldığını ancak gerekli tedbirlerin alınmadığını dile getiren vatandaşlar belediyeyi de konuya duyarsız kalmakla suçluyor.
Atalar Mahallesi`nin çaresiz bir durumda kendi kaderiyle baş başa bırakıldığını söyleyen mahalle sakinleri, artık dayanacak güçlerinin kalmadığını ve yetkililerin konuyla ilgili olarak bir an önce harekete geçmesi gerektiğini vurguluyor.
Mahalle sakinleri, yetkililerin bu konuda gereken yaptırımları uygulaması gerektiğinin altını çiziyor.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ