KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Hava kirliliği, göz hastalığını artırıyor
Hava kirliliği, göz hastalığını artırıyor
Güncel
08 Aralık 2011 Perşembe 09:57
  • 1477
  • 0

Hava kirliliği, göz hastalığını artırıyor

Hizmete girdiği 2008 yılından bu yana 300 bini aşkın hastanın tedavi edildiği Dünyagöz İzmit Hastanesi, 2012 hedeflerini açıkladı. Toplantıda konuşan hastane başhekimi Prof. Dr. Orhan Elibol, ilimizdeki hava kirliliğinin göz hastalığını artırdığını söyled

Avrupa`nın farklı ülkelerinde 4, Türkiye`de 12 şubesi bulunan Dünyagöz Hastanesi`nin İzmit şubesi, dün gerçekleştirdiği kahvaltılı basın toplantısında 2012 yılındaki hedeflerini açıkladı. Emexotel`deki toplantıda konuşan hastane başhekimi Prof. Dr. Orhan Elibol, hastanenin kurulduğu 2008 yılından bu yana Kocaeli genelinde 300 bin hastanın tedavi edildiğini belirtti. Körfez bölgesinin göz sağlığına talip olduklarını açıklayan Elibol, ilimizdeki hava kirliliğinin göz hastalıklarını arttırdığını söyledi.
 

KİRLİLİK HASTALIĞI ARTIRIYOR
Dünyagöz İzmit Hastanesi`nin 2012 hedeflerinin anlatıldığı tanıtım toplantısında konuşan Elibol, “Kocaeli`de yaşanan hava kirliliği, göz hastalıklarını artırıyor. İzmit çukur bir kent, kentin üzerine çöken duman ve kirlilik hava akımı olmayınca kalıyor. Bu durum insanlarda üst solunum yoluyla beraber gözü de ciddi anlamda etkiliyor. Hastanemize gelen hastaların çoğunda kirlilikten kaynaklı rahatsızlıklar var.
 

BİLGİSAYAR GÖZÜ BOZMUYOR
Teknolojinin gelişimiyle birlikte sıkça rastladığımız şikâyetlerden biri de ‘bilgisayar ve televizyonun gözü bozduğu yönündeki şikâyetlerdir. Bilgisayar ve televizyon gözü bozmaz, gözü sadece yorar. Göz yorulduğu zaman kızarır ve baş ağrısı yapar” dedi. “Gözün kanser riski bulunuyor mu?” sorusuna ise Elibol, “Gözün içindeki dokular kanser olabilir. Daha çok göz kapak kanserine rastlarız ama pek sık görülmez. Bu hastalık on binde bir görülür. Şimdiye kadar göz kapak kanseri hastası hastanemize gelmedi” şeklinde cevap verdi.
 

YILDA 25 BİN HASTA 
Göz sağlığı alanında, dünyada uygulanan son tedavi yöntemlerini eş zamanlı olarak İzmit`e getirerek, bölgede pek çok ilke imza atan Dünyagöz İzmit Hastanesi`nin 2012 yılına iddialı girdiğini söyleyen Elibol, “Tüm branşlarda 250 farklı tedavi yöntemiyle İzmit halkının hizmetindeyiz. Dünyagöz İzmit Hastanesi, 4 yılda 300 bin muayene gerçekleştirdi. Bu başarı bizi daha da şevklendiriyor. Dünyagöz kalitesinden hastalarımız memnun kalıyor” açıklamaında bulundu.
 

TEDAVİLER ÇEŞİTLERİ 
Hastanede uzman kadro ile görev yaptıklarını belirten Elibol, özverili sağlık personeliyle İzmit halkına en iyi hizmeti verme hedefinde olduklarını  aktardı. Elibol, “Kataraktan, lazere, retina tedavisinden, şaşılık teravisine, keratakonus, protez göz, göz
estetiği ve botoksa kadar pek çok branşta hizmet veriyoruz. Hastanemizde 3 ameliyathane, 7 hasta odası, 5 muayene odası ve 11 hasta yatağı bulunuyor. Bugüne kadar 9 bine aşkın lazer tedavisi gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ