KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Hayalet şehrin isyanını duyan yok
Hayalet şehrin isyanını duyan yok
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 23:38
  • 2624
  • 6

Hayalet şehrin isyanını duyan yok

7 aydır sokak lambaları yanmayan Körfezkent Sitesi 1. Etap sakinleri SEDAŞ’ın seslerini duymaması üzerine isyan etti

7 aydır Körfez Kentkent Sitesi 1. Etap`ın önündeki Mevlana Caddesi`nin sokak lambalarının yanmamasından bıkan site yöneticisi Eylem Çağdaş Erdoğan ve cadde üzerinde dükkanı bulunan esnaflar sonunda ayaklandı. Körfezkent Sitesi önünde toplanan esnaf sokak lambalarının yanmamasından, bölgedeki yolların bozuk olmasından ve sahipsiz sokak köpeklerinden duydukları rahatsızlıkları dile getirdi.

 
7 AYDIR YANMIYOR
Körfezkent Sitesi 1. Etap ve bölge esnafı adına basın açıklamasını site yöneticisi Eylem Çağdaş Erdoğan yaptı. 7 ay kadar önceye kadar sokak lambalarının yandığını ifade eden Erdoğan, “Toplu konutların üst tarafında yapılan inşaat çalışması nedeniyle sokak lambalarımızın elektriği 7 ay önce kesildi ve bir türlü bağlanmadı.  SEDAŞ`ı aradığımızda toplu konutları yapan TOKİ`ye attı. TOKİ yetkilileri ise topu SEDAŞ`a atıyor” dedi.
 
3 BİN KİŞİNİN MAĞDURİYETİ
SEDAŞ ile TOKİ`nin meseleyi geçiştirmeye çalışmasından dolayı büyük mağduriyet yaşadıklarını anlatan Eylem Çağdaş Erdoğan, “Sokak lambalarının yanmadığı Mevlana Caddesi`ni, her gün bu sitede oturan 3 bin kişi ile yüzlerce öğrenci kullanıyor. Güneş battıktan sonra insanlar evinden çıkıp karanlıkta marketlere bile gidemiyor. Gecenin karanlığından insanlar korkuyor” şeklinde konuştu.
 
ÖZELLEŞİNCE DÜZELECEKTİ!
SEDAŞ`ı, vurdum duymazlığı konusunda kınayan Erdoğan, “Bir çok defa gerek esnaflar gerekse kat malikleri olarak yaptığımız başvurular dikkate alınmadı. ‘Özelleşince güzelleşecek` dedikleri SEDAŞ, çeşitli adlar altında paramızı alırken, konu iş yapmaya gelince ayak sürümekte ısrar ediyor. Hiçbir sebep burada yaşanan olumsuzluğu hafifletmez. Bu tutumundan dolayı SEDAŞ`ı kınıyor ve idari ve mülki yetkililerin artık gerekeni yapmasını istiyoruz” çağrısında bulundu. 
 
GÜVENLİK SIFIR DURUMDA
Körfezkent Sitesi 1. Etap sakini Cengiz Korkmaz ise sorunlarının sadece sokak lambalarının yanmaması olmadığını söyledi. Korkmaz, “Buranın yolları çok bozuk. İnsanlar yürümekte dahi zorlanıyor. Her tarafta sokak köpekleri var. Çocuklarımızı tek başına bir yere gönderemiyoruz. Bu bölge gece olunca sarhoş ve tinercilerin meskeni haline geliyor. Güvenlik derseniz sıfır durumda. Hayatımızdan endişe ediyoruz” ifadelerine yer verdi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ