KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
Hayvan hakları yasası değişsin
Hayvan hakları yasası değişsin
Güncel
03 Ekim 2010 Pazar 13:56
  • 1145
  • 8

Hayvan hakları yasası değişsin

Tülay Erdurmaz, hayvan haklarının ihlal edildiğini belirterek, hayvanlara yönelik işlenen tüm suçların ceza hukuku kapsamına alınmasını istedi

Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Sabri Yalım Parkı`nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Kocaelili hayvan severlerin katıldığı basın açıklaması öncesi dernek üyesi gençler, sirk hayvanlarının yaşadığı dramı anlatan bir performans gösteresi düzenledi.  Gösterinin ardından basın açıklamasını gerçekleştiren dernek başkanı ve Hayvan Hakları Federasyonu Kocaeli Temsilcisi Tülay Erdurmaz, hayvan haklarının ihlal edildiğini belirterek, hayvanlara yönelik işlenen tüm suçların ceza hukuku kapsamına alınmasını istedi. 
 

ZEHİRLENİYORLAR
Tülay Erdurmaz şunları kaydetti: “Dünyanın dört bir yanında farklı türlerde binlerce hayvan, insan elinden işkence görüyor, sadistçe zevklere kurban ediliyor, alınıyor, satılıyor ve atılıyor. Eşsiz güzellikte nice yabani hayvanın derileri canlı canlı yüzülerek kürkleri üzerinden alınıyor. Binlerce hayvan tartışmalı deneyler uğruna kapalı kapılar ardında akla hayale gelmeyecek acılar çekiyor. Biz modernleşip, metropoller kurarken, binlerce sahipsiz kedi, köpek zehirlenerek öldürülüyor.
 

KATİLLER ARAMIZDA
Çevre ve Orman Bakanlığı`nı, Tarım Köy İşleri Bakanlığı`nı, Sağlık Bakanlığı`nı ve yerel yöneticileri görevlerini yapmaya davet ediyoruz. Hayvanları koruma yasası olarak bilinenen 5199 sayılı kanunun acilen değişmesini istiyoruz. Hayvanlara karşı işlenen tüm haksız fiillerin ceza hukuku kapsamına alınmasını istiyoruz. Evet, dünya bazı insanlar için adil bir yer değil, ama hayvanlar için hiç değil. Katiller aramızda dolaşıyor.” Erdurmaz, petshoplarda hayvan haklarının ihlal edildiğini ve kapatılması için girişimlerde bulunacaklarını da söyledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ