KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Helal olsun bu esnaflara..!
Helal olsun bu esnaflara..!
Güncel
10 Eylül 2010 Cuma 12:57
  • 1912
  • 4

Helal olsun bu esnaflara..!

Toplum son yıllarda inanılmaz bir baskı altında. İşte bu nedenle artık sesinizi biraz yükseltmek, hakkınızı aramak kolay değil.

Herkes gölgesinden bile korkar hale geldi. Sindirildi, susturuldu.
Hal böyle olunca da artık ‘YÜREK` sakatatçılarda satılan bir şey haline geldi. Yürekli ve cesaretli olmak da önemli bir erdem sayılmaya başlandı.
Hele hele siyasi iktidarlara karşı sesini yükseltmek, yanlışlarını söylemek neredeyse Don Kişot`luk oldu.
Herkesin tam siper yaptığı, boğun eğdiği bu günlerde Leyla Atakan Caddesi üzerinde, Asayiş Şube Müdürlüğü`nün karşısında bulunan binadaki esnaflar kelimenin tam anlamıyla Don Kişot`luk yaparak bir yanlışa açık açık ‘DUR` dediler.
Bayramlar İş Merkezi`nin esnafları, binanın D-100 Karayolu`na bakan duvarına iktidar partisi tarafından, hiç kimseden izin alınmadan bir gecede ansızın asılan EVET yazılı dev afişe açık açık karşı çıkarak bu afişin indirilmesini istedi.
İktidar partisi AKP`nin astığı ‘EVET` yazılı afişte ülkemizin tanınmış simalarının isimleriyle fotoğrafları vardı ve bunlar referandumda EVET oyu vereceklerini söylüyorlardı.
İşte, aydınların bile diz çöktüğü bir ortamda Bayramlar İş Merkezi`nin esnafları iktidar partisinin bu afişinin kaldırılmasını, yoksa afişi kendilerinin sökeceğini dile getirdiler.
Ve iktidar partisi, izinsiz astığı afişi indirmek zorunda kaldı.
Tabii, iktidar partisine böyle açık açık karşı çıkmak öyle her babayiğidin hakkı değil.
Hele bir de esnaflık yapıyorsanız hiç kolay değil.
Bu nedenle, adı hiç önemli değil; iktidardaki bir partiye yaptığının yanlış olduğunu kamuoyu önünde söyleyen ve iktidar partisinin afişini indirten bu esnaflara ‘HELAL OLSUN` demekten, onları yaptıkları bu onurlu davranıştan dolayı ayakta alkışlamaktan başka yapacak bir şey yok.
Helal olsun Bayramlar İş Merkezi`nin esnaflarına.
Hem de binlerce kez helal olsun.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ