KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Hemşireler yağmurun azizliğine uğradı
Hemşireler yağmurun azizliğine uğradı
Güncel
02 Aralık 2012 Pazar 13:08
  • 1059
  • 0

Hemşireler yağmurun azizliğine uğradı

Atatürk Üniversitesi hemşirelik ve 19 Mayıs Üniversitesi ebelik bölümünü uzaktan eğitimle tamamlayan 75 sağlık çalışanı, yağmurun azizliğine uğradığı için mezuniyet keplerini atamadı

2009 yılında Sağlık Bakanlığı`nın imzaladığı protokol kapsamında 2 yıllık lisans tamamlama programı ile Atatürk Üniversitesi hemşirelik bölümünü ve 19 Mayıs Üniversitesi ebelik bölümünü uzaktan eğitimle tamamlayan ve mezun olan 75 sağlık çalışanı, kep atmak istedi. İzmit Öğretmenevi`nde gerçekleşen programda yağmurun azizliğine uğrayan hemşir, hemşire ve ebeler ne yazık ki mezuniyet keplerini atamadı.

 
YAĞMUR İZİN VERMEDİ
2 yıl boyunca aldıkları eğitimler sonrasında mezun olan sağlık çalışanları, mezun olmanın keyfini gece boyu yaşadı. Kep atmayı defalarca dışarıya çıkarak denemek isteseler de yağmur buna izin vermedi. Daha sonra kapalı alanda gerçekleşen törende açılış konuşmasını yapan mezunlardan Aysel Boztürk, yıllar sonra mezun olmanın haklı gururunu yaşadıklarını kaydetti. 
 
OKUMANIN YAŞI YOK
Program kapsamında Kocaeli`nin koordinatörlüğünü yapan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Sabri Medişoğlu, okumanın yaşı olmadığının altını çizerek, mezun olan herkese ‘hayırlı olsun` dileklerinde bulundu. Konuşmaların ardından mezunlara, mezuniyet belgeleri tek tek verildi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ