KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Her mahallede bilgi evi olacak
Her mahallede bilgi evi olacak
Güncel
23 Aralık 2011 Cuma 14:33
  • 850
  • 0

Her mahallede bilgi evi olacak

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, Akçakoca Bilgi Evi ziyaretinde ilerleyen yıllarda her mahallede bir bilgi evi olacağını söyledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelinde çocukların hizmetine sunulan ve sayıları hızla artan bilgi evlerinden ilki olan Akçakoca Bilgi Evi, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nu ağırladı. Karaosmanoğlu`na genel sekreter yardımcısı Tahir Büyükakın ile kültür ve sosyal işler daire başkanı Ali Yeşildal eşlik etti. Sorumlulardan bilgi evi hakkında bilgi alan Karaosmanoğlu, çocukların büyük ilgisiyle karşılaşırken, velilerden de teşekkür aldı. Karaosanoğlu, bilgi evlerinin ileride her mahallede olacağını söyledi.

 

 

ÇOCUKLAR İMZA İSTEDİ
Ders çalışan çocukları ziyaret ederek, idareci ve öğretmenlerle bir araya gelen Karaosmanoğlu, “Çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz. En önemli yatırım eğitime yapılan yatırımdır. İleride her mahallemizde bilgi evlerini hizmete sunacağız” dedi. Çocukların sevgi çemberi içine aldıkları Karaosmanoğlu, onları severken, çocuklar da “Başkan amca bir imza” diyerek başkandan imza istedi. Çocukların ısrarlarını kıramayan başkan Karaosmanoğlu, onlarca defteri tek tek imzaladı.PROFESÖR OLURDUK
Çocuklarını Akçakoca Bilgi Evi`ne getiren veliler de başkan Karaosmanoğlu`na teşekkür etti. Çocuklarının internet kafelerden kurtulduğuna dikkat çeken veliler, “Çocuklarımız buraya gelerek internet üzerinden ödevlerini yapabiliyor, burada ders çalışabiliyor. Çocuğumuz nerede diye aklımız kalmıyor. Burada ve güvenli ellerde olduklarını iyi biliyoruz. Keşke bizim zamanımızda da böyle bilgi evleri olsaydı. Bizim zamanımızda da böyle yerler olsaydı profesör olurduk`` ifadesini kullandı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ