KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Hiç oturmadığı ilden 5 bin TL su borcu çıktı
Hiç oturmadığı ilden 5 bin TL su borcu çıktı
Güncel
20 Kasım 2009 Cuma 16:11
  • 1498
  • 1

Hiç oturmadığı ilden 5 bin TL su borcu çıktı

Sakarya'da oturan Serkan Kurt’a hiç ikamet etmediği halde İSU tarafından 5 bin TL’lik su faturası gönderildi. İcraya verilen Kurt’un maaşının bir kısmına haciz konuldu

Sakarya'da oturan Serkan Kurt`a hiç ikamet etmediği halde İSU tarafından adına düzenlenmiş toplam 5 bin TL'lik iki adet su faturası gönderildi. İcraya verilen ve maaşının bir kısmına haciz konulan Kurt, aldığı haber karşısında şoke oldu.  Bir dağıtım şirketinde çalışan Serkan Kurt (30) hayatı boyunca Kocaeli'de hiç ikamet etmediğini söyledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU tarafından biri 3 bin 182, diğeri, 2 bin TL olmak üzere toplam 5 bin 182 TL su faturası düzenlendiğini ve borcun ödenmediği için maaşına haciz konulduğunu belirten Kurt şöyle konuştu:
 

İTİRAZ EDECEK
"İstanbul'da bir şirkette çalışırken İzmit'e iş icabı günübirlik gidip geldim. Sürekli ikamet etmedim. Ev ya da işyeri kiralamadım. Su, elektrik ve doğalgaza abone olmadım. Elime icra bilgileri gelir gelmez İSU'ya gittim. 2004 yılında İSU'da 300 TL ödenmeyen su faturam görünüyor. Faturadaki kimlik bilgilerim tutuyor. Faiziyle birlikte bu rakam bugün 2 bin TL'yi bulmuş. İSU süre dolduğu için itiraz hakkımın kalmadığını söyledi. Bu parayı ödemek zorundaymışım. Bu parayı taksite böldürerek ödeyeceğim, ama hakkımı mahkemede arayacağım. Diğer 3 bin 182 TL borç için itiraz dilekçesi verdim. İncelemeye aldılar." İSU'dan yapılan açıklamada, Serkan Kurt'un 2004'ün dördüncü ayında İzmit'e bir işyerine su abonelik sözleşmesi yaptığı, bu belgede kimlik fotokopisiyle imzası bulunduğu belirtildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ