KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Hızırreis’in minikleri Sepetçi’de ağaç dikti
Hızırreis’in minikleri Sepetçi’de ağaç dikti
Güncel
03 Aralık 2011 Cumartesi 10:21
  • 1137
  • 0

Hızırreis’in minikleri Sepetçi’de ağaç dikti

Hızırreis İlköğretim Okulu’nun anasınıfı öğrencileri, Sepetçi Köyü’nde çok anlamlı bir projeye imza attı. Minik öğrenciler, küçük elleriyle ağaç dikti

İzmit merkeze 3 km uzaklıkta bulunan Sepetçi Köyü, önceki gün Hızırreis İlköğretim Okulu`nun anasınıfı öğrencilerini ağırladı. Sepetçi Köyü Muhtarı Mehmet Çetin`in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Hızırreis İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri, okul müdürü Murat Balay, okul aile birliği başkanı Havva Varol, anasınıfı öğretmenleri; Ebru Güngördü Adar, Ayşenur Günay, Serap Zengin, veliler ve Sepetçi Köyü halkı katıldı. Etkinlikte öğrenciler, hatıra ormanı için 60 adet çam fidanı dikti.
 

PİDE YEDİLER
Bugüne kadar hiç köye gitmemiş olan minik öğrenciler, fidan dikiminin ardından köylülerin baktığı hayvanları sevdi, köydeki fırında pide yapan kadınları izledi. Minik öğrenciler Sepetçi Köyü Camii altındaki yemekhanede mancarlı ve peynirli pide yemenin tadına da vardı. Köydeki büyüklerle de bir süre sohbet eden çocuklar daha sonra köy muhtarı Mehmet Çetin ve azası Ferhat Yıldırımer`e kendileri tarafından yapılan yapay iki adet çiçek takdim ederek, misafirperverliğinden dolayı muhtar Çetin`e teşekkür etti. 


KÖYÜ ANLATTI
Muhtar Çetin,  öğrencilere köyle ilgili bilgi verdi. Çetin, “Köyümüz hayvancılık ve sebze yetiştiriciliğinin yoğun olarak yapıldığı bir köydür. Köyümüz sahası içerisinde Gölkay Tesisleri bulunmakta. Eğitim de taşımalı olarak yapılmaktadır. Göreve geldikten sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu`nun da destekleriyle alt yapımız ve üst yapımız tamamen bitti. Köyümüze yine ortak kullanım alanında bir adet özel köy fırını yaptırıldı” dedi. Okulu aile birliği başkanı Havva Varol da köy muhtarı Çetin`e teşekkür etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ