KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Hizmet-İş, iki şubesini birleştiriyor
Hizmet-İş, iki şubesini birleştiriyor
Güncel
24 Ekim 2012 Çarşamba 00:03
  • 1650
  • 13

Hizmet-İş, iki şubesini birleştiriyor

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı sendikalardan olan Hizmet-İş Sendikası Genel Merkezi, uzun zamandır gündeminde olan ilimizdeki iki şubesini birleştirme kararını nihayet aldı.
Kurban Bayramı`ndan sonra Hizmet-İş Sendikası Genel Merkezi Kocaeli Şubesi ile 2 No`lu şubesini birleştirerek tek bir şube haline getirecek.
Böylelikle Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi üye sayısı bakımından sadece Hizmet-İş Sendikası`nda değil, tüm sendikalar içinde en büyük şube unvanına kavuşacak.
Hizmet-İş Sendikası önce birleşmeden doğacak olan bu şubenin başına geçici süre için atama yapacak daha sonra da seçim yapılacak.
Bu büyük ve güçlü şubenin başına sendikanın halen Kocaeli Şube Başkanı olan İdris Ersoy getiriliyor. 
İlimizin son zamanlarda yetiştirdiği en başarılı ve çalışkan sendikacılarından olan İdris Ersoy yaklaşık 5 bin üyesi olan sendikanın şube başkanı olacak. 
Hizmet-İş Sendikası ilimizde üye sayısı bakımından en güçlü ve en büyük sendikalardan birisi; Kocaeli Şubesi`nin yaklaşık bin 400 üyesi var.
Bu şube başta Gebze olmak üzere Darıca, Çayırova, Derince, Karamürsel, Gölcük ve Başiskele belediyelerinde örgütlü. 
Bunun yanında Başiskele Belediyesi`nin yan kuruluşu olan BİAŞ`ta da örgütlü. Ayrıca İzmit ve Kartepe belediyelerinde de üyesi var.
Hizmet-İş Sendikası 2 No`lu Şube ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU`da yetkili. Onun da yaklaşık 2 bin 200 civarında üyesi var.
Var ama şu anda bu büyük şubenin başkanı yok. İrfan Gün`den sonra şube başkanı olan Hanifi Örengül`ün istifasının ardından genel merkez başkan atamadı. 
Şube, yönetim kurulu tarafından yönetiliyor.
İşte bu iki büyük şube Hizmet-İş Sendikası Genel Merkezi tarafından birleştirilince, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi adı altında tek şube olacak.
Başına da yukarıda da yazdığımız gibi çalışkan ve işçiler tarafından sevilen bir isim olan başarılı sendikacı İdris Ersoy gelecek.
Hizmet-İş Sendikası İzmit`te bulunan iki şubeyi birleştirmekle en isabetli kararı almış oldu, çünkü sendikacılığın gittikçe zorlaştığı bir dönemde küçük küçük şubelerin hiçbir etkisi ve gücü yok.
Dileriz Hizmet-İş Sendikası`nın yaptığı bu olayı diğer sendikalar da gerçekleştirir ve şubeler birleştirilerek güçlü hale getirilir.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ