KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Hizmet-İş’ten, Derince Belediyesi’ne uyarı
Hizmet-İş’ten, Derince Belediyesi’ne uyarı
Güncel
10 Kasım 2010 Çarşamba 13:20
  • 1533
  • 0

Hizmet-İş’ten, Derince Belediyesi’ne uyarı

Derince Belediyesi’nin kişi başı 3 bin TL’yi bulan işçi alacaklarını ödemediğini belirten Hizmet-İş 1 No’lu Şube Başkanı İdris Ersoy, iş bırakma eylemi yapabileceklerini söyledi

Hizmet İş Sendikası 1 No`lu Şube Başkanı İdris Ersoy, Derince Belediyesi`nin ödemeyeceğini açıkladığı işçi alacakları hakkında konuştu yaptı. 145 üyesiyle Derince Belediyesi`nde yetkili olduklarını belirten Ersoy, kişi başı ortalama 3 bin TL`yi bulan alacakların acilen ödenmesini istedi. Ersoy yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti; “Yetkili bulunduğumuz Derince Belediyesi`nde çalışan 145 üyemizin kişi başı ortalama 3 bin TL olan alacaklarının bütün iyi niyet görüşmeleri sonucunda işverence ödenmeyeceği tarafımıza bildirildi.
 

İŞ BIRAKMA EYLEMİ
İşçi alacaklarının herhangi bir sebep bildirmeksizin ödenmemesi Derince Belediyesi`nin çalışanlara bakış açısını ortaya koymaktadır. Derince Belediyesi`nin de bir an önce halkıyla-işçisiyle barışık bir yönetim sergilemesini ümit ediyoruz. Bizler üyelerimizin hakkını savunan bir kurum olarak Derince Belediyesi`nin Kurban Bayramı öncesi alacaklarımızı ödemesini talep ediyoruz. Eğer belediyenin çalışanlarına karşı bu anlaşılmaz tavrı devam edip, alacakların ödenmemesi durumunda İş Kanunu`ndan doğan iş bırakma eylemi başta olmak üzere tüm hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz.”
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ