KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Hukuk Balosu’nda şıklık yarışı
Hukuk Balosu’nda şıklık yarışı
Güncel
04 Nisan 2010 Pazar 12:44
  • 5380
  • 2

Hukuk Balosu’nda şıklık yarışı

Avukatlar Günü nedeniyle her yıl gerçekleşen Hukuk Balosu’nda bu yıl genç avukatlar ve stajer avukatlar şıklıklarıyla tüm ilgiyi üzerlerine çekti

Kocaeli Barosu`nun geleneksel olarak yaptığı Hukuk Balosu bu yıl Buzz Restaurant`ta gerçekleştirildi. 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla baloda buluşan hukukçular, 5 Nisan`ın Pazartesi`ye denk gelmesinden dolayı kutlamayı hafta sonu yapmayı tercih etti. Gecede Kocaeli Barosu Başkanı Cumhur Arıkan, eşi Özlem Arıkan, baro yönetim kurulu üyeleri; Hülya Sığınder, Özlem Ejderoğlu ve Nizamettin Özaydın konuklarını kapıda karşılarken baloya Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Özdemir, CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya ve eşi Güler Erenkaya, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve eşi Rüya Zeytinoğlu, CHP eski il başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve eşi Nurdan Sarıbay, ADD Başkanı Banu İlter ve yönetimi, KYÖD Başkanı Mustafa Küpçü, Mimarlar Odası Başkanı Yalçın Ergen, ÇYDD Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu ve çok sayıda avukat, stajyer avukat ve baro eski başkanları katıldı. 

Hukuk Balosu' ndan kareler için tıklayın...

BERRA BESLER`E PLAKET
Balonun açılış konuşması yapan Baro Başkanı Arıkan, avukatların ve avukat adaylarının gününü kutlayarak sözü, savunmanın tarihini anlatması için Denizli Barosu avukatı Adil Güray Çelik`e bıraktı. Çelik, Sokrates`le başlayan savunma tarihini slayt gösterisi eşliğinde anlattı. 25 dakikalık sunumunun ardından Adil Çelik, Türkiye Barolar Birliği`ne büyük emek veren ve 40 yıllık avukatlık sürecinde çeşitli görevler alan Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Berra Besler`e plaket verdi. Besler ise yaptığı konuşmada duygularını dile getirirken, yargı ve yürütme arasındaki kargaşadan bahsederek, “Toplumsal barışın ve yargı bağımsızlığının sağlanması için biz avukatlara büyük ihtiyaç var. Bu anlamda hukuk mücadelemiz devam edecek” dedi.
 

ÖNCE JADORE SONRA EYLÜL
Gecede özellikle kadın avukatlar adeta şıklık yarışına girdi. Birbirinden güzel kıyafetleriyle baloda boy gösteren genç avukatlar ve avukat adayları gecede dikkatleri üzerlerine çekti. Hukuk Balosu etkinlikleri kapsamında ilk olarak, Jadore Dans Okulu`nun muhteşem dans gösterisi sundu. Ardından da gecenin açılış dansını Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Özdemir ve Baro Başkanı Cumhur Arıkan eşleriyle yaptı. Açılış dansının akabinde Grup Buzz`un şarkılarıyla göbek atıp stres atan hukukçular, Popstar Alaturka yarışmasının birincisi Eylül ile Türk Sanat Müziği`nin tadını çıkardı. Sanatçı Eylül, güzel sesiyle hukukçuları büyüledi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ