KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9483 TL
  • 6.5689 TL
  • 7.8021 TL
Kocaeli Zirve
Hürriyet camiye ayakkabı ile mi girdi?
Hürriyet camiye ayakkabı ile mi girdi?
Güncel
07 Aralık 2019 Cumartesi 12:11

Hürriyet camiye ayakkabı ile mi girdi?

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Şener İnce İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in camiye ayakkabı ilegirdiği ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Ortalık karıştı.

Başkan Hürriyet’in Fethiye Köyü Camii'ne ayakkabı ile girdiği fotoğraarın yayınlanmasının ardından köy muhtarı ve köylüler fotoğraarı yalanladı. Hürriyet’in camiye değil, caminin avlusunda bulunan ve yıllar önce mescit olarak kullanılan alanın düzenlemesi için inceleme yaptığı belirtildi. Yaklaşık 10 yıldır kullanılmayan eski mescit, köyevi olarak düzenlenecek.

AK Parti Meclis Üyesi Şener İnce’nin kamuoyunu yanıltması ise büyük tepki topladı. Köylüler, İnce’nin yaptığı paylaşıma tepki gösterirken mahalle muhtarı İsa Altıntaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: ''Değerli İzmit halkı bu çıkan camiyle ilgili haberler asılsızdır.

Fotoğrafta görülen yer camimiz değil, cami köyümüzün imam evinin altı daha önce mescit olarak kullanmıştık. Camimiz yapılınca burayı ardiye olarak kullanmaktayız.Bizler dinimize İslamiyetimize devletimize sahip çıkan bir milletiz, tamamen olaylar carptırılmıştır. Başkanımız Fatma hanıma yeni yapılan camimizi göstererek, bu eski yerin güzel restore edilmesini ve köy halkına misafirhane olarak kullanılması gösterilmiştir. 

Özelikle burası serada çalışan gönüllü ve gariban işçilerin kaldığı yerdir. Caminin içerisi değildir, ayrıyetten camimiz 5 metre yan taraftadır saygılarımı sunarım.''

İnce'nin paylaşımı

Hürriyet'in cami içerisindeki gerçek fotoğrafı

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ