KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Bilgi Köprüsü’nde bilgi yarışmaları
Bilgi Köprüsü’nde bilgi yarışmaları
Güncel
19 Nisan 2010 Pazartesi 14:47
  • 1460
  • 0

Bilgi Köprüsü’nde bilgi yarışmaları

Bilgi Köprüsü Etüt Eğitim Merkezi, öğrencilerinin gelişimine katkı sunmak için tüm branşlarda bilgi yarışmaları düzenliyor

Bilgi Köprüsü Etüt Eğitim Merkezi, öğrencilerin gelişimine katkı sunmak ve bilgilerini pekiştirmelerini sağlamak amacıyla bilgi yarışmaları düzenliyor. Tüm branş öğretmenleri tarafından gerçekleştirilecek “Bilgi Köprüsü Bilgi Yarışmaları Zinciri”nin  birincisi İngilizce öğretmeni Semra Üstün tarfından ikincisi ise fen ve teknoloji öğretmeni Aslı Topçu tarfından yapıldı. “Quiz Show” adlı 4., 5. ve 6. sınıf SBS öğrencilerini kapsayan İngilizce bilgi yarışmasında, gruplar arasında kıran kırana bir rekabet yaşandı.

3 ETAPTAN OLUŞTU
Sabah, öğle ve akşam oturumu olarak gerçekleşen yarışma, toplam üç etaptan oluştu. Sabah grubunun birincileri Selen Aksoy, Eda Erbayri ve Gökçe Kodan`ın oluşturduğu “Brain Storm”, öğle grubunun birincileri Ömer Faruk Korkmaz, Çağın Uzunoğlu ve Ozan Koca`dan oluşan “Amazing Boys”, akşam grubunun birincileri ise Nisanur Güler, Dilara Altıntaş ve Feyzanur Bülbül`den oluşan “Sweet Girls” adlı grup oldu. “E Fenim Buyrun Yarışma” adlı fen bilgisi bilgi yarışması için sabah, öğle ve akşam grubu öğrencileri, Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Etkinlik Salonu`nda hazır bekledi.

FEN BİLGİSİ YARIŞMASI
Grupların taraftarlarının yoğun tezauratıyla yarışmaya başlayan öğrenciler, birinciliği elde etmek için büyük bir mücadele verdiler. İki etaptan oluşan fen bilgisi bilgi yarışmasının sabah birincileri, Ufuk Keleş, Gökçe Kodan ve Hilal Öter`den oluşan “Nötronlar”, öğle birincileri Berfin Sıla Yaşartekin, Gül Begüm Aşık ve Kübra Gümüşgöz`den oluşan “MRS. Fen”, akşam birincileri ise Bengisu Pehlivansoy, Dilruba Acar ve Elif Rumeysa Mermer`den oluşan “Dişi Einsteinler” grubu oldu.

YENİ ETKİNLİKLER VAR
Yarışmaların ardından tüm öğrencilere, öğretmenleri tarafından katılım belgesi takdim edildi ve birinci gelen gruplara dersleriyle ilgili hediyeler sunuldu. Gerçekleşen yarışmaların ardından öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde eğlendi. Kurum idarecileri tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki günlerde Bilgi Köprüsü Etüt Eğitim Merkezi öğrencilerini, Sosyal Bilgiler, Türkçe-Münazara ve Matematik Olimpiyatları ile heyecanlı günlerin beklediği belirtildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ