KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Hürryet : Eğiticiden yoksun bir MİLLET
Hürryet : Eğiticiden yoksun bir MİLLET
Güncel
24 Kasım 2017 Cuma 09:59
  • 629
  • 0

Hürryet : Eğiticiden yoksun bir MİLLET

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Hürriyet’in 24 Kasım Öğretmenler Günü basın açıklaması ise şöyle:

Sevgili basın emekçisi.

 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e 89 yıl önce 'Millet Mekteplerinin Başöğretmeni' unvanının verilmesi nedeniyle, 1981 yılından bu yana kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün bir yenisini daha kutlamanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşamaktayız.

Bir milletin makus kaderini sadece cephede verdiği savaşlarla değil, kara cehalete açtığı savaşla da yenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin ilk ve en önemli okuma-yazma seferberliğini 24 Kasım 1928’de başlatmış ve ülkemiz O’nun açtığı yolda ilerleyen öğretmenlerimiz sayesinde bugünlerimize ulaşmıştır.  

 

Eğitimin, ulusları yücelten faktör olduğunun bilincinde olan öğretmenler, Başöğretmenin direktifleri doğrultusunda, görevlerini fedakârca yapmışlar ve yapmaya devam etmektedirler. Milletimiz, öğretmenlerimizin azmi ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşündeki meşalesini hiç söndürmeden yoluna devam edecektir.

Ne var ki; AKP’nin niteliksiz eğitim politikası yüzünden, öğretmenler öğrencilerine; öğrenciler ise öğretmenlerine hasret kalmıştır. 16 yıldır delik deşik olan eğitim sistemimiz sebebiyle sadece geleceğimiz olan öğrencilerimiz değil, eğitim neferi öğretmenlerimiz de ağır yara almıştır.

 

Başta; “Milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet namını almak istidadını keşfetmemiştir” diyerek öğretmene verdiği değeri ortaya koyan Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete göçen tüm öğretmenlerimizi saygı ve saygıyla anıyorum. 

Geleceğimize umutla bakmamıza vesile olacak nesiller yetiştirmek için mücadele eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, atanamayan öğretmenlerimizin bir an önce öğrencilerine kavuşmasını diliyorum.

Saygılarımla.

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ