KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7728 TL
  • 6.3865 TL
  • 7.0504 TL
Kocaeli Zirve
Keçi ve köpek hırsızları Kartepe’de yakalandı
Keçi ve köpek hırsızları Kartepe’de yakalandı
Polis-Adliye
15 Nisan 2010 Perşembe 17:38
  • 2240
  • 0

Keçi ve köpek hırsızları Kartepe’de yakalandı

Sakarya’dan çaldıkları 8 keçi ve 1 köpeği kamyon kasasına dolduran zanlılar, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Kartepe’de yakalandı

Sakarya`dan 8 keçi ve bir köpek çalan M.K. ve İ.K., Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin devriyesine takıldı. Çaldıkları hayvanlarla kıskıvrak yakalanan zanlılar, gözaltına alınırken, kamyon ve çalınan Sakarya İl Jandarma Komutanlığı`na teslim edildiği bildirildi.
Olay şöyle gelişti: “Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Kartepe Pazarçayır Köyü girişinde “Önleyici Hizmet Devriyesi” attığı sırada, Sakarya-Pamukova istikametinden gelen bir 54 RD ... plakalı kamyon, jandarma ekiplerine 200 metre kala durdu ve kamyonda bulunan 2 kişiden biri ormanlık alana doğru koşmaya başladı.

JANDARMA YAKALADI
Durumu fark eden jandarma ekipleri araca müdehale ederek, kamyonun kasasında arama yaptı. Yapılan aramada, Sakarya`nın Pamukova ilçesi Hüseyinli Köyü`nden çalındığı tespit edilen, 8 adet keçi ve 1 adet köpek aracın kasasında ele geçirildi. Araçta bulunan M.K. isimli şahıs hemen gözaltına alınırken, kaçan İ.K. ise yaklaşık 6 saat sonra saklanmaya çalıştığı Örnek Köyü`nde yakalandı. Çalınan 8 adet keçi, 1 köpek ve olayda kullanılan kamyon Sakarya İl Jandarma Komutanlığı`na teslim edildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ