KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Hüseyin Kocacık da villasını satıyor
Hüseyin Kocacık da villasını satıyor
Güncel
29 Aralık 2009 Salı 18:17
  • 5207
  • 10

Hüseyin Kocacık da villasını satıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde etkili ve yetkili olarak görev yaptıkları dönemde malk mülk ve en önemlisi villa sahibi olan bürokratlar görevden alındıktan sonra edindikleri bu gayrimenkulleri satmaya başlıyor.

İZAYDAŞ`ta uzun yıllar genel müdür olarak görev yapan Recep Bilal Şengün, Karamürsel Ereğli`de denize sıfır bir arazi satın almış ve üzerine de çok lüks iki villa yaptırmıştı. Recep Bilal Şengün`ün milyon dolarlık villalarını Bizim Kocaeli Gazetesi olarak manşetimize taşımıştık.
Recep Bilal Şengün haberimizden sonra bu villaların kesinlikle bu kadar para etmeyeceğini, bizim olayı abarttığımızı söylemiş, ‘Gelsinler 200-300 bin dolara vereyim` demişti.
Sonra bizim söylediklerimiz doğru çıktı ve Recep Bilal Şengün, İZAYDAŞ`taki görevinden alındıktan sonra Ereğli`deki villalarından birisini satışa çıkardı.
www.sahibinden.com sitesine ilan veren Recep Bilal Şengün tek bir villaya 495.000.- dolar istedi.
İki villanın da toplam değeri bizim yazdığımız gibi 1 milyon doları buluyordu. Hatta pek çok emlakçıya göre eğer ekonomik kriz olmasa Recep Bilal Şengün`ün iki villasının fiyatı 1.5 milyon dolardan daha fazla para ederdi.
Recep Bilal Şengün`ün villasını satıp satmadığını bilmiyoruz, ama Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nde Makine İkmal Şube Müdürü olarak görev yaparken Akmeşe Sapakpınar mevkiinde beş dönem arazi satın alan, daha sonra da satın aldığı arazi üzerine villa yapan Hüseyin Kocacık da görevden alındıktan sonra bu gayrimenkulünü satılığa çakırmış.
www.emlakjet.com sitesine ilan veren Hüseyin Kocacık`ın bu villasına 270 milyar istediği görülüyor.
Hüseyin Kocacık`ın, Akmeşe Sapakpınar mevkiinde, Pınarlı Villaları`nın hemen dibinde bulunan villasının satışıyla kayınbiraderi Mehmet ilgileniyor.
Hüseyin Kocacık`ın bu villayı neden ve niçin satmaya karar verdiğini bilmiyoruz.
Ama bildiğimiz tek şey Büyükşehir Belediyesi`nin bürokratlarının görev yaptıkları dönemde edindikleri gayrimenkulleri görevden alındıktan sonra ellerinden çıkarmaya başladıkları.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ