KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Hüseyin Üzülmez’in hesabı fena şaşmış..!
Hüseyin Üzülmez’in hesabı fena şaşmış..!
Güncel
04 Kasım 2010 Perşembe 14:13
  • 4519
  • 13

Hüseyin Üzülmez’in hesabı fena şaşmış..!

İzmit Belediyesi’nde başkan yardımcısı ve meclis üyesi olarak görev yapan Hüseyin Üzülmez kendisini hep başarılı bir işadamı olarak gösterir ve lanse eder.

Renault Kocaeli Bayisi olan Ernaz Otomotiv`de uzun yıllar genel müdürlük yapan ve halen küçük de olsa ortaklığı devam eden Hüseyin Üzülmez sürekli olarak ticaretten iyi anladığını da çevresinde anlatır, durur.
Ama önceki gün İzmit Belediyesi`nin kasım ayı meclis toplantısında konuşulanlara baktığımızda Hüseyin Üzülmez`in öyle ticaretten çok iyi anlamadığı, önünü göremediğini gördük.
Yani bir anlamda Hüseyin Üzülmez`in hesabı fena halde şaşmış..!
Nasıl mı?
İzmit Belediyesi hepimizin bildiği gibi 17-19 Eylül tarihlerinde Gölkaypark`ta bir yarışma düzenledi.
Bu yarışmaya korkunç paralar harcandı.
Doğal olarak CHP`li meclis üyeleri de bu kadar yüksek harcamaya karşı çıktı. İşte bu meclis toplantılarının birinde Nevzat Doğan`ın olmadığı, Üzülmez`in başkanlık yaptığı meclis toplantısında Hüseyin Üzülmez meclis tutanaklarına da geçen şu konuşmayı yapmış; ‘İzmit Belediyesi`nin kasasından bu organizasyon için tek kuruş para çıkmayacak.
Tam tersine bu organizasyonla birlikte İzmit Belediyesi`nin kasasına para girecek. Televizyonlar 60 saat canlı yayın yapacaklar. Dünya markaları da ilan-reklam vermek için yarış yapacak. Sponsor olmak isteyenler sıraya girecek. Yani cebimizden para çıkmadığı gibi cebimize inanılmaz para girecek.`
Evet, bunları söylemiş aynen Hüseyin Üzülmez, geçtiğimiz şubat ayında yapılan ve başkanlık yaptığı meclis toplantısında.
Peki, ne olmuş?
Hüseyin Üzülmez`in söyledikleri gerçekleşmiş mi?
Kesinlikle HAYIR..!
İzmit Belediyesi`nin bu yarışmayla birlikte kasasına delikli kuruş girmemiş. Ama yaklaşık 2 trilyonu geçen para çıkmış. Hem de bu resmi rakam değil. Kimilerine göre rakam daha da büyük.
Bu da gösteriyor ki Hüseyin Üzülmez`in hesabı fena şaşmış.
Acaba Hüseyin Üzülmez devletin parasını harcarken mi bu kadar hesap şaşırıyor bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey eğer Hüseyin Üzülmez kendi ticaretinde bu kadar hesap hatası yapsa kesinlikle batardı.
Dileriz İzmit Belediyesi`ni batırmazlar bu hesap yapmakla.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ