KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
İclal Aydın Şirince’de değil Derince’de!
İclal Aydın Şirince’de değil Derince’de!
Güncel
23 Aralık 2012 Pazar 11:31
  • 1757
  • 0

İclal Aydın Şirince’de değil Derince’de!

Yazar ve oyuncu İclal Aydın, hayatından kesitler sunduğu programda, “Kıyamete bir gün kala Şirince’yi değil de Derince’yi tercih ettiğiniz için teşekkür ediyorum” diyerek izleyicilere kimi zaman neşeli kimi zaman duygusal anlar yaşattı

Derince Eğitim ve Gelişim Projesi (DEREG) kapsamında birbirinden önemli konukları ilçe halkıyla buluşturan Derince Belediyesi ile eğitime yönelik katkılarıyla dikkatleri üzerine çeken Okutan Anneler Derneği`nin birlikte düzenlediği etkinlikte ünlü tiyatrocu, yazar ve oyuncu İclal Aydın, Derinceliler`le buluştu. Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlkokulu Konferans Salonu`nda düzenlenen etkinliğe protokol ve vatandaşlar büyük ilgi gösterirken ünlü yazar İclal Aydın, kendi yaşamından kesitler sunduğu ‘Emanetçi` adlı tek kişilik gösterisiyle salonu dolduran herkesi büyüledi.

 
TEŞEKKÜR ÇİÇEĞİ
Açılış konuşmasını yapan Okutan Anneler Derneği Kurucu üyesi Nilüfer Bingöl, dernek olarak kısa sürede büyüdüklerini ve katkı sundukları öğrenci sayısının arttığını söyledi. Bingöl`ün ardından kürsüye çıkan Okutan Anneler Derneği Başkanı Nihal Alemdar ise, bir avuç insanın katılımıyla kurulan derneğin artık yüzün üzerinde üyesi olduğunu ve 40 öğrenciye burs verdiklerini söyledi. Alemdar`ın konuşmasının ardından Okutan Anneler Derneği`nin eğitimine katkı sağladığı ilk mezun öğrenci olan Yeter Karakaş, Nihal Alemdar`a çiçek vererek teşekkür etti ve tüm salonu duygulandırdı.
 
HERKESİ BÜYÜLEDİ
Konuşmaların ardından sahneye çıkan yazar İclal Aydın ‘Emanetçi` adlı tek kişilik gösterisinde kendi hayatından kesitler aktardı. Programına “Kıyamete bir gün kala Şirince`yi değil de Derince`yi tercih ettiğiniz için teşekkür ediyorum” diyerek başlayan ve anlatımıyla izleyicileri kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan Aydın, şiirleriyle de sunumunu renklendirdi. Sempatik tavrıyla salonu dolduran herkesin dikkatlerini üzerine çeken Aydın, çocukluğundan bugünkü yaşamına kadar olan süreçle ilgili anlattıklarının sadece kendi yaşamı olmadığını, herkesin hayatından izler taşıdığını söyledi.
 
HEDİYE ETTİ
15 yıldır ‘Hayat güzeldir` ismiyle radyo ve televizyonlarda program yaptığını anımsatan İclal Aydın, bu süre zarfında insanların mutluluğu için birlik olmaları gerekliliğini tecrübe edindiğini söyledi. Aydın, Okutan Anneler Derneği`nin faaliyetlerinin de birlik olmak adına iyi bir gösterge olduğunu ifade etti. Gösteri sonunda, dernek başkanı Nihal Alemdar, İclal Aydın`a teşekkür ederek çiçek ve öğrencilerin eğitimine katkı sağlanması için hazırlanan bez bebeklerden hediye etti. 
 
AÇIK ATTIRMA
Etkinlikte ayrıca Okutan Anneler Derneği`ne yönelik katkıları nedeniyle Derince esnaflarından Barış Durdağ adına plaket takdimi yapılırken, eğitime destek sağlamak amacıyla da üretilen bez bebek açık arttırmasını, bin TL veren Derince Belediyesi Meclis üyesi Halit Aydın kazandı. Keyifli dakikaların yaşandışı ve oyuncu-yazar İclal Aydın`ın damgasını vurduğu etkinlik neşe içinde sona erdi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ