KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İhmal davası ertelendi
İhmal davası ertelendi
Güncel
05 Aralık 2011 Pazartesi 15:58
  • 2506
  • 0

İhmal davası ertelendi

Geçtiğimiz yıl beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede ihmal nedeniyle öldüğü ileri sürülen Fatma Şener’in ardından açılan dava 26 Aralık’a ertelendi

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında banyoda ayağı kaydıktan sonra kaldırıldığı Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde sabah saatlerinde fenalaşarak yoğun bakım ünitesine alınan, ancak beyin kanaması nedeniyle yaşamını yitiren Fatma Şener`in ölümüyle ilgili açılan ‘ihmal` davasının görülmesine devam edildi. Kocaeli 3. Asliye Ceza Mahkemesi`nde görülen davaya; yaşamını yitiren Fatma Şener`in oğulları Emrah ve Oktay Şener, avukatları Fedai Okumuş, ihmalle suçlanan doktor Soner Yalçın ile avukatı Mustafa Bora Uluç katıldı.
 

DOKTOR İLK KEZ İFADE VERDİ
İlk kez ifade veren doktor Yalçın suçlamaları kabul etmediğini ifade ederek, “Olay gecesi hastanede icapçı doktordum. Gece 00.30 sıralarında acildeki nöbetçi doktorun beni araması ve olayı anlatmasıyla bende gerekenlerin yapılmasını bildirdim. Sabah 08.00 sıralarında hastanın kötüleştiğini yine nöbetçi doktordasn duydum.  Cerrahi müdahalede bulunur diye ameliyathanenin hazır edilmesini istedim. Beyin basıncını azaltacak tedavi yöntemlerini uygulayarak hastayı yoğun bakım ünitesinde kontrol altında tuttum. Ne gerekiyorsa onu yaptım” dedi.
 

TANIKLAR DİNLENDİ
Doktor Yalçın`ın ifadesinin ardından olayla ilgili tanıklar dinlendi. İlk olarak konuşan Mesut Ürküt, “Olayı yaşamını yitiren Fatma Şener`in oğlu Emrah Şener`in beni aramasıyla öğrenerek hastaneye gittim. Ben gittiğimde kendisi konuşuyordu. O sırada bilinci açıktı. Daha sonra acil doktorunun nöbetçi doktoru aradığını ve gerekirse tomografileri gönderebileceğini ifade ettiğini bana arkadaşım Emrah Şener söyledi. Ancak konuşmalara bizzat şahit olmadım” diye konuştu. Diğer tanık Emre Turhan ve Resul Yıldırım`da aynı şekilde ifade verdi.
 

EK SÜRE İSTEDİLER
Tanıkların ifadelerinin alınmasının ardından mahkeme başkanı, sanık ve avukatına itirazları olup olmadığını sordu. Sanık Yalçın ve avukatı suçlamaları kabul etmediğini ifade etti. Sanık avukatı Uluç “Olayla ilgili yazılı beyan ve savunmalarımızı yapmak için ek süre talep ediyoruz. Ayrıca herhangi bir tedbirsizliği bulunup bulunmadığı hususunda dosyanın Yüksek Sağlık Şurası`na gönderilmesini mahkeme takdirine bırakıyoruz” ifadesini kullandı. Hakim, sanık avukatının ek süre talebini onaylayarak davayı 26 Aralık`a erteledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ