KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
İki bin kadın günde buluştu
İki bin kadın günde buluştu
Güncel
28 Aralık 2012 Cuma 10:39
  • 881
  • 0

İki bin kadın günde buluştu

Mahallerde kadınlar arasında meşhur düzenlenen gün etkinliklerini İzmit Belediyesi daha geniş katılımlı olarak geleneksel hale getirdi.

Kültür sosyal işler müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Mahallede Gün Var` etkinlikleri geçtiğimiz mayıs ayında start aldı. Mahalle konakları ve emekli evlerinde gerçekleşen etkinlikte kadınlar bir araya gelerek hoşça vakit geçiriyor. Şimdiye kadar yaklaşık iki bin kadının bu etkinlikler sayesinde bir araya geldiği öğrenildi. 

 
YARARLI GEÇİYOR
Evlerinde yaptıkları pasta börekleri, çay ve meyve suyu eşliğinde yiyip içerek sohbet eden kadınlar, etkinlik sayesinde komşuluk ilişkilerinin de geliştiğini söylüyor. Son olarak Cedit, Yahya Kaptan, Mehmet Ali Paşa, Yuvam Akarca, Yenimahalle, Tüysüzler Mahalleleri`ndeki kadınlara Değişim Liderleri Derneği`nce ‘Geleceğe Dokunuş` projesi hakkında ve hibe ya da krediler konusunda detaylı bilgi verilen etkinliğin oldukça yararlı geçtiği bildirildi. 
 
ÖNEM VERİLİYOR
Kadınların büyük ilgi gösterdiği buluşmalara toplum destekli polisler de katılarak hırsızlık ve çeşitli konularda alınabilecek basit önlemlerle büyük olayların önüne nasıl geçilebileceği konusunda bilgi veriyor. Belediye yetkilileri, ayrıca ocak ayındaki gün etkinliklerinde kadınlara ev ekonomisi ve bütçe yönetimi konularında konunun uzmanlarınca bilgilendirme yapılacağını söyledi. Kadınların yaşam kalitesini yükseltmek adına yapılan bu etkinlik ve eğitimlere belediyenin büyük önem verdiği kaydedildi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ