KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
En şık takılar KO-MEK’te
En şık takılar KO-MEK’te
Güncel
10 Nisan 2010 Cumartesi 14:27
  • 731
  • 0

En şık takılar KO-MEK’te

KO-MEK’in takı tasarımı kursu hanımların yoğun ilgisi nedeniyle dolup taşıyor

KO-MEK Yahya Kaptan Kurs Merkezi`nde verilen takı tasarımı kursu da hanımların akınına uğruyor. Takı tasarım kursu sınıfları normalde 20 kişilik olması gerekirken bu sayı yoğun talep nedeniyle 35 kişiyi buluyor. Kursta hanımlar tarafından birbirinden şık takılar üretiliyor. Kurs idarecisi Ümran Tolun Armağan, vatandaşların kurs merkezine olan ilgisinden mutluluk duyduklarını söyledi.

YOĞUN İLGİ
Genç yaşlı herkesin kurs merkezinde kendilerine uygun bir branş bulduğunu kaydeden Armağan, “Vatandaşlarımız kurslara yoğun ilgi gösteriyor. 20 kişilik sınıflar bu yoğunluk nedeniyle 35 kişiye yükseliyor. Kursiyerlerimizin ilgisi ve dostluğu ise bizim mutluluğumuz oluyor” dedi.

GÜZEL TAKILAR
7 yıldır KO-MEK ailesinde takı tasarımı öğretmenliği yapan Ayten Can ise öğrencileriyle artık aile gibi olduklarını kaydetti. Can, kurslarda misina ve çivileme tekniği konusunda eğitim verdiklerine dikkat çekerek, “Öğrencilerimiz büyük bir ilgiyle bu tekniği öğrenmeye çalışıyorlar. İlgileri ve sabırlarıyla birbirinden güzel takılar üretiyorlar” dedi.

65 YAŞINDA
Yahya Kaptan Kurs Merkezi`ndeki takı tasarım kursuna gelen 65 yaşındaki Tomris Deren ise azmiyle arkadaşlarına örnek oluyor. Tomris Hanım kursa ilk geldiğinde öz güven sorunu yaşamış. Ancak usta öğretici Ayten Can`ın teşvikiyle eline iğneyi alabilmiş. Tomris Deren, hocası Ayten Can ve kurs idarecisi Ümran Tolun Armağan`ın desteği sayesinde şık takılar tasarlıyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ