KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
İki kişiyi öldürdü kendini CD ile savundu
İki kişiyi öldürdü kendini CD ile savundu
Güncel
15 Kasım 2012 Perşembe 08:56
  • 3051
  • 0

İki kişiyi öldürdü kendini CD ile savundu

Derince’de12 Mart’ta öldürdüğü arkadaşını aracın bagajına koyduktan sonra kaçan, bir gün sonrada başka bir arkadaşını öldüren Özkan Tahmaz davası, 23 Ocak’a ertelendi

12 Mart`ta Derince`de meydana gelen tüyler ürpertici cinayetin davası sürüyor. Hatırlayacağınız gibi söz konusu tarihte park halinde bulunan bir araçta inceleme yapan polis ekipleri aracın bagajında Uğur Başkan`ın cansız bedenini bulmuştu. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma devam ederken, cinayet zanlısının Özkan Tahmaz olduğu ortaya çıkmıştı. Tahmaz, olaydan bir gün sonra da diğer arkadaşı olan Hakan Sert`i öldürmüştü. 

 
İKİ FARKLI GÖRÜNTÜ
Olayın ardından yakalanan Tahmaz, maktullerin eşiyle ilişkisi olduğunu ileri sürmüş ve bu yüzden öldürdüğünü söylemişti. Olayın ardından tutuklanan Tahmaz`ın yargılanmasına dün Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde devam edildi. Davaya tutuklu bulunan sanık Özkan Tahmaz ile avukatı Elçin Elginer katıldı. Sanık avukatı Elginer, mahkemeye Özkan Tahmaz`ın ayrıldığı eşinin deniz kenarında samimi görüntüleri ile başı kapalı ve namaz kılan görüntülerinin olduğu iki adet CD teslim etti. 
 
BENİ DOĞRULADI!
Mahkeme salonunda iki CD de izlendi. Bunu üzerine tutuklu sanık Özkan Tahmaz “Bu görüntüler benim savunmamı destekliyor. Savunmamı bunlar doğruladı” dedi. Mahkeme davada dinlenmesi gereken tanıkların mahkemeye zorla getirilmesine, dosyadaki eksikliklerin giderilmesine karar vererek Özkan Tahmaz`ın tutukluluk halinin devamıyla mahkemeyi 23 Ocak tarihine erteledi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ