KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
İki yılda 87 ton gıda imha edildi
İki yılda 87 ton gıda imha edildi
Güncel
19 Kasım 2009 Perşembe 10:01
  • 837
  • 0

İki yılda 87 ton gıda imha edildi

Büyükşehir Belediyesi, denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş ve sağlığa aykırı 52 kilogram et ve et ürününü imha etti. Son iki yılda ise 87 ton gıda imha edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi halkın sağlığını tehdit edecek gıdaların pazarlarda ve marketlerde satılmasına engel olmak için denetimlere aralıksız şekilde devam ediyor.  Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğü ile Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışması ile İzmit`te gerçekleştirilen denetimlerde halkın sağlığını tehdit eden son kullanma tarihi geçmiş 52 kilogram ürün ele geçirilerek imha edildi.

 

SAĞLIĞA AYKIRI ÜRÜN
Kontrollerde sağlıksız ürünlerin yanı sıra işyerlerinin temizliği, çalışanların sağlık muayeneleri ve mezbaha kesimi gibi konularda da denetimler yapıldı. Büyükşehir Belediyesi`nin denetimlerinde 5 iş yerinde yapılan incelemede saklama koşulları uygun olmayan ve tarihi geçmiş kırmızı et ve hazır köfte ile üretim izni bulunmayan sucuklardan oluşan 52 kilogram ürün  tespit edildi.  Ürünleri satmaya çalışan işyeri sahibine gerekli yasal işlemler yapıldı. Sağlığa aykırı olduğu belirlenen ürünler imha edilmek üzere İZAYDAŞ Katı Atık Bertaraf Tesisi`ne gönderildi.

 

İKİ YILDA 87 TON GIDA İMHA EDİLDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşların sağlıklı gıdaya ulaşmaları amacı ile kent genelinde bir dizi çalışmalar gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü tarafından titizlikle yürütülen hizmetlerde tüm işyerleri denetleniyor, öğrenciler eğitiliyor ve laboratuar analizleri yapılarak insan sağlığını tehdit edecek hiçbir duruma meydan verilmiyor. Bu kapsamda 2007 yılından bu yana sağlığa aykırı bulunan 87 ton gıda imha edildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ