KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
İkinci hac kafilesi de yola çıktı
İkinci hac kafilesi de yola çıktı
Güncel
09 Kasım 2009 Pazartesi 15:06
  • 1121
  • 0

İkinci hac kafilesi de yola çıktı

Hac vazifesini gerçekleştirmek için kutsal topraklara adımlarını atacak olan yüzlerce hacı adayı önceki akşam Perşembe Pazarı alanından gözyaşlarıyla uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen hacı kafilesi Kocaeli İl Müftülüğü tarafından düzenlenen törenle yola çıktı. İkinci hacı kafilesinde toplam 297 hacı adayı bir otobüs Gebze`den olmak üzere, 4 otobüsle kutsal topraklara gitti. İl Müftü Vekili Bayram Erdoğan`ın kafile başkanlığını yaptığı hacı kafilesini uğurlamak için toplanan vatandaşlar ilk olarak, İzmit Fevziye Camii İmamı Faruk Çoban`ın Kur`an-ı Kerim tilavetini dinledi.
 

BİZİ UNUTMAYIN
İl Müftü Vekili Bayram Erdoğan, “Orada en iyi şekilde ibadetinizi yapınız. Dualarınızda ülkemizi ve bizleri unutmayınız. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ediniz” şeklinde konuştu. Törende ayrıca kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına hac görevi esnasında dikkat etmeleri gereken noktalar anlatıldı.
 

VEKALET ÖZKAR`DA
Hacı adaylarını uğurlamaya eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice katılrken, ilimizdeki siyasetçilerin uğurlamaya gelmemesi dikkat çekti. İlahiler ve tekbirlerle yola çıkan hacılar ilk durakları olan İstanbul`dan sonra kutsal topraklara gidecek. Hacı adayları aralık ayının 14`ü ile 21`i arasında dönecek. 11. kez hacı olan İl Müftü Vekili Erdoğan`ın yerine Nedim Özkar vekalet edecek. 
Koray ZÖNGÜR
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ