KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
İl Genel Meclisi’nde iki onay, iki sunum
İl Genel Meclisi’nde iki onay, iki sunum
Güncel
16 Kasım 2012 Cuma 11:57
  • 2988
  • 15

İl Genel Meclisi’nde iki onay, iki sunum

İl Genel Meclisi’nin 12. oturumunda iki kurumun bütçeleri onaylanırken, yine bu iki kurumun sunumu gerçekleştirildi
İl Genel Meclisi`nin 12. bileşimi dün Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu`nda gerçekleştirildi. Toplantının, diğer günlerin aksine 10.00`da başlaması nedeniyle bazı üyeler meclise yarım saat geç kaldı. Oturumun başkanlığını meclis başkanı Fahim Kılıç yaparken gündem ise 4 madde ile gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi`nde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ile Dinlenme ve Spor Hizmetleri`nin sunumlarına geçildi. 
 
ALIMLARI KABUL EDİLDİ
Sunum yapılmadan önce meclis tarafından, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü`ne 27 bin TL, Dinlenme ve Spor Hizmetleri`ne de 5 milyon 825 bin TL'lik bütçe onaylandı. Bu bütçeye hem AKP`liler hem de CHP`liler onay verdi. Ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İhsan Ertuğrul sunum yaptı. Ertuğrul şuan için 22 personelle görev yaptıklarının altını çizerek üyelere bilgilendirmelerde bulundu. 
 
LOJİSTİK ÜSSÜYÜZ
Bölgenin, istesek de istemesek de lojistik üssü olduğunu söyleyen Ertuğrul, “Üretmek yeterli değil, maliyet çok önemli. Bölgemiz çok büyük bir lojistik üs olarak kullanılıyor. Günü birlik işlerin yapılabileceği bir yer olarak görüyorlar. Dünya`nın çok aktif ve verimli ülkelerinin, bu alan içerisinde olduğunu görürsünüz. Biz istesek de istemesek de bu gücün içerisindeyiz. Bizim bunda söz sahibi olmamız lazım” dedi.
 
KÖRFEZ KANUNU 
Boğazda olduğu gibi Körfez`de de mutlaka Körfez Kanunu`nun çıkarılması gerektiğini söyleyen Ertuğrul, “Kocaeli tek başına düşünülemez. İstanbul`dan, Sakarya yada Bursa`dan ayrı düşünmek imkansızdır. Kocaeli Körfezi için Körfez Kanunu çıkarılması gerekiyor. Artık bu mecburiyet durumu arz etti. Kurumumuz, şeffaf ve açıklık içerisinde, sizlerin her zaman karşısında olacak” diye konuşmasını noktaladı. 
 
PROJE BİLGİSİ VERDİ
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar ise “İlimizde 209 personel ile görev yapmaktayız. Aynı zamanda da tüm ilçelerde de 56 tesisimiz bulunuyor. Çayırova Spor Tesisi`miz devam etmektedir. Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi açılmıştır, Maşukiye Futbol Sahası çalışmaları devam etmekte, Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu`muz da tamamlanmış ve açılmıştır” dedi. 
 
BAKANLIĞIN CD`Sİ İZLENDİ
Bazı projelerden bahseden Çintımar, “Ulusal organizasyonlarda 3 bin 500 kişi bu faaliyetlerden yararlandırılmıştır. “Koşabiliyorken Koş” isimli projemiz velilerimize yönelik olarak yapılan bir projedir” diye konuştu. Aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan 7 dakikalık bir gösterim de üyelere sunuldu. Sunum sırasında bazı CHP`li meclis üyeleri propaganda yapıldığını ileri sürdüler. 
 
TARIM ARAZİSİNDE DEĞİL 
Meclis üyelerinin sordukları birbirinden farklı sorulara Bilim, Sanayi ve Ticaret Müdürü Ertuğrul tek tek cevap verdi. Ertuğrul “Limanlara çevreyi kirletiyor gibi bakmayın. Kurallara uyulduğu takdirde, plajların bile olduğu ülkeler var. Sadece kurallara uymak gerekir. Limanlarda yine binlerce kişi çalışıyor. POSCO fabrikası tarım alanı içerisinde değil, organize sanayi bölgesi içerisinde yer alıyor” diye cevap verdi. 
 
STADYUM ALİKAHYA`DA 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, yeni yapılacak stadyumun Alikahya`da yapılacağını açıklayarak, “Bu yılki bütçemiz 12 milyon civarında iken önümüzdeki yıl da yine 12 milyon civarında olacaktır. TOKİ 33 bin kişilik stadı Alikahya`da yapacak. Olimpik stadı da valimiz Ercan Topaca kendisi açıklayacaktır” dedi. Meclis Pazartesi günü buluşmak üzere ayrıldı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ