KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
İl Genel, Topaca’ya yetki vermedi
İl Genel, Topaca’ya yetki vermedi
Güncel
09 Kasım 2010 Salı 16:04
  • 2006
  • 1

İl Genel, Topaca’ya yetki vermedi

Bütçe görüşmelerini yapan İl Genel Meclisi, İl Özel İdare arsası ve İstanbul’daki yurt binasının satış yetkisini vali Ercan Topaca’dan alarak kendisine verdi

İl Genel Meclis Üyeleri 2011 yılı bütçe görüşmelerine devam etti. Mecliste Karabaş Mahallesi`nde bulunan İl Özel İdare eski hizmet binasının arsa satışı ve İstanbul Fatih 1. Bölge TSM Denizabdal Mahallesi`ndeki öğrenci yurdunun satışı hakkındaki yetkili ismin değiştirilmesi günün tartışılan konusu oldu. Buna göre İl Genel Meclisi arsa ve binaların satışı hakkında karar verme yetkisini validen alıp, kendilerine verdi. Ayrıca bu kararı protokol imzalarak resmileştirdi.
 

PROTOKOL İMZALANDI
İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, AKP Grup Başkan Vekili Celal Özkaraaslan ve CHP Grup Başkan Vekili Ahmet Elmas protokolü beraber imzaladı. Öte yandan toplantının başında kararnameyi ellerine alan CHP`liler meclis başkanı Ali Ayaz`ın maddeleri okuyup tek tek oylatmasıyla şaşkına döndü. İki hafta önce kendilerine verilen 2011 yılı bütçe dosyası içinde yer alan maddeler hakkında görüşmeyip grup kararı almayan CHP`liler faka bastı. Görüşülen kararnamenin 5. maddesinde ‘nicelik ve nitelik gösterilen yatırım projeleri için vali hükmü birden çok yılı kapsayan sözleşme yapmaya yetkilidir` maddesinde CHP`liler 2`ye bölündü.
 

CHP ÜÇE BÖLÜNDÜ
CHP Grup Başkan Vekili Ahmet Elmas ret oyu verdiği 5. maddeye Mehmet Kaçar, Ahmet Uzun, Adnan Tok ve Asım Uğurlu da ret oyu verirken; Recep Şenol ve Telhat Osmanoğlulları çekimser oy kullandı. CHP`li meclis üyeleri neye evet ne ye hayır dediklerini bile anlamadan birbirlerine verdikleri kararın açıklamasını sordu. Yarın saat 10.30`da toplanacak İl Genel Meclisi, yine İl Özel İdare bütçesini görüşecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ