KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
İl Genel’de petrol istasyonu tartışması
İl Genel’de petrol istasyonu tartışması
Güncel
02 Kasım 2010 Salı 15:28
  • 2138
  • 1

İl Genel’de petrol istasyonu tartışması

CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri Gebze Süleyman Demirel Lisesi yanında yapılan petrol istasyonunun ilgili komisyonuna havalesini istedi. AKP’liler lüzum görmeyince tartışma çıktı

İl Genel Meclisi ekim ayı toplantısının ikinci birleşimini  gerçekleştirdi. Mecliste bir gündem maddesi ele alınarak karara bağlandı. Toplantıda söz alan CHP`li meclis üyesi Telat Osmanoğlulları Gebze`de Süleyman Demirel Lisesi bitişiğinde yapılan petrol istasyonu hakkında hala gerekli cevapların gelmediğini hatırlattı. CHP`li Rüstem Yıldırım da daha önce yeşil alana çevrilen alanın bir anda petrol istasyonu alanına çevrilip ruhsat verilmesinin şaibeli olduğunu söyleyerek çocukların sağlığının da tehlikede olduğunu vurguladı. CHP`li meclis üyeleri konunun çevre ve sağlık komisyonuna havale edilmesini istedi.
 

ARABAYA DA BİNMEYİN
Konuya müdahil olan AKP`li Ahmet Özkaraaslan, CHP`lilerin petrol istasyonlarını canlı bomba gibi gösterdiğini söyleyerek birçok yerden daha güvenli olduğuna dikkat çekti. Özkaraaslan, “O zaman arabaya da binmeyin. Onun da patlama tehlikesi var” dedi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Yahşi de söz alarak Gebze Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi`ne yazılan yazılara cevap beklediklerini iletti. Bunun üzerine İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, yetkili yerlerden cevap beklediklerini söyleyerek komisyona havale edilmesinin uygun olmadığını dile getirdi.
 

TÜRKÇE KONUŞUYORUM
AKP`lilerin konuyu ısrarla komisyona havale etmemesine sinirlenen CHP Grup Başkan Vekili Ahmet Elmas, “Neden sürüncemede bırakıyorsunuz. Bir ay oldu hala cevap yok. Komisyona havale etsek ne olur” ifadelerini kullandı. Türkçe konuştuğunu fakat anlamamakta ısrar edildiğini ifade eden başkan Ali Ayaz ise Ahmet Elmas`a şöyle cevap verdi: “Madem orada usulsüzlük olduğuna dair iddialarınız var. Belediye meclis üyeleri orada ne iş yapıyor? Gebze Belediye Meclisi`nde her partiden belediye meclis üyesi var. Bizim şu anda yetkili yerlerden cevap beklemekten başka şansımız yok” dedi.
 

AMATÖRLERE 80 BİN TL
Toplantının tek ana gündem maddesi olan ‘ilimizde faaliyet gösteren 145 amatör futbol kulübünün 2011-2012 sezonu için lige katılım ücreti olarak belirlenen kulüp başına 600 TL`den olmak üzere toplamda 80 bin TL`nin 2011 yılı bütçesinden karşılanmasıyla ilgili talep yazısı` bütçe komisyonuna havale edildi. Komisyon teklifi kabul ederse 80 bin TL 2011 yılı bütçesinden karşılanıp bu ve benzeri ihtiyaçlar da kullanılmak üzere 100 bin TL ödenek 2011 yılı bütçe tasarındaki tesislerin bakım ve onarımının yapılması projesinden indirilerek dernek birlik, kurum, kuruluş ve sandık kuruluşlara harcama kalemine eklenecek.
 

CHP ARAÇ TAHSİSİ İSTEDİ
Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Murat Aydın`ın talep yazısı üzerine CHP`li İl Genel Meclis Üyesi Erdal Baş, spor kulüplerinin çok zor durumda olduklarını söyleyerek federasyona 20 kişilik bir arabanın da tahsis edilmesi gerektiğini vurguladı. Baş, “18 yıl amatör futbol oynadım. Bir dönem başkanlık yaptım. Ne kadar zor durumda olduklarını ben biliyorum. Onları her konuda desteklemeliyiz. Kocaelispor Sırp futbolcuların parasını ödeyemediği için kriz yaşadı. Amatör takımlar desteklenirse dışarıdan milyon dolarlar vererek futbolcu aramamıza gerek kalmaz. Elimizdeki değerlere sahip çıkmalıyız” dedi.
 

SADECE FUTBOL MU VAR?
Kocaeli`de yalnızca futbol kulüplerinin olmadığını hatırlatan AKP`li Celal Özkaraaslan ise komisyondan bunu göze alarak araştırma yapmasını istedi. Özkaraaslan, “Kocaeli`de sadece 3 bin atletizm yapan sporcu var. 42 branşta binlerce sporcumuz var. Hepsi maddi zorluklar yaşıyor. Ama sadece futbol kulüplerine yardım yapıyoruz” şeklinde konuştu. Ali Ayaz ise “Bunun racanu bu. Galatasaray futbol maçı çok ses getiriyor ama basketbol takımı ya birincisi olsa kimse bilmiyor. Futbol diğer sporlara göre daha çok ilgileniliyor” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ