KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
İl Halk Kütüphanesi Müdürü Öğüten; Kütüphanelere ilgi yok
İl Halk Kütüphanesi Müdürü Öğüten; Kütüphanelere ilgi yok
Güncel
01 Nisan 2010 Perşembe 14:50
  • 1134
  • 0

İl Halk Kütüphanesi Müdürü Öğüten; Kütüphanelere ilgi yok

Kartepe’de gerçekleştirilen Kütüphaneler Haftası kutlamalarında konuşan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Öğüten, kütüphanelere ilgi olmadığını söyledi

Kütüphaneler Haftası kutlamaları çerçevesinde Kartepe Köseköy Nazım Demirci Halk Kütüphanesi'nde tören düzenlendi. Törende konuşan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Öğüten, ülkemizde ve ilimizde insanların kütüphanelere ilgi göstermediğini söyledi. Her yıl 30 Mart - 5 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Kütüphaneler Haftası kutlamaları, Kartepe Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu programla yapıldı.

PİYESLER SAHNELENDİ
Törene Kartepe Milli Eğitim Müdürü Seyfettin Nuroğlu, Kartepe Belediyesi Meclis Üyesi Şükrü Demirci, Kartepe Halk Eğitim Müdürü Sadık İskender, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Öğüten ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kutlamalar saygı duruşu ve ardından  okunan İstiklal Marşı ile başladı. Öğrenciler ellerindeki dövizlerle günün anlamına değinerek, şiirler okudu, sahneledikleri piyeslerle kütüphanenin, kitap okumanın ve kitapların önemi anlattı.

BİLGİ AKIŞINI SAĞLAR
Daha sonra konuşmalara geçildi. İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Öğüten yaptığı konuşmada, günümüzde bilim ve teknolojinin geldiği noktaya vurgu yaparak, şunları söyledi: “Bilgi insanoğlu için en önemli kavramdır. Binlerce yıllık bilgi akışını sağlayan tek kurum ise kütüphanedir. Ancak kütüphanelere ilgi oldukça düşük. Günümüzde özellikle gelişmiş toplumlara baktığımızda, kütüphane olgusuna çok önem verildiğini ve azami ölçüde ondan faydalanıldığını görüyoruz.

ESKİDEN DAHA İYİYDİ
Biz de ise durum tam içler acısı. Yıllar öncesine şöyle bir baktığımızda nitelik ve nicelik olarak çağın gerisinde olan kütüphanelerimiz okuyucularla dolup taşıyordu. Günümüzde ise daha modern binaları, daha popüler ve güncel kitapları, eğitim ve kültür seviyesi daha yüksek personelleriyle hizmet verdiğimiz kütüphanelere olan ilgi görmek istediğimizin çok altında kalıyor.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ