KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
İl olmamızın artısı olmaz
İl olmamızın artısı olmaz
Güncel
28 Aralık 2011 Çarşamba 12:28
  • 1054
  • 1

İl olmamızın artısı olmaz

AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, Gebze Kaymakamı Salih Karabulut’u makamında ziyaret etti

Ziyarette AKP Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram ve yöneticileri de yer aldı. Gebze gündemini yakından takip ettiğini ifade eden milletvekili Okur, yapamayacakları sözler vermediklerini kaydetti.
 

GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Milletvekili Okur, “Gebze için bir üniversite projemiz var, startını verdik. Ancak prosedür gereği ilçenin kendi adıyla üniversite kurulamıyor. Bunun görüşmelerini ve alt yapısını hazırlıyoruz. Mesela ‘Gebze Teknik Üniversitesi` adı altında bir üniversite olabilir. Somut adımlar atıldığında Gebzeliler`le paylaşacağız” dedi.
 

HASTANEDEN OKUL BİNASI
Okur ayrıca eski devlet hastanesinin ne şekilde değerlendirileceği konusunu da masaya yatırdıklarını, hastanenin yıkılarak eğitim amaçlı kullanılma ihtimalinin olduğunu dile getirdi. Gebze Kaymakamı Salih Karabulut ise “Bölgemiz adına çalışan herkese her zaman kapımız açık” şeklinde konuştu.
 

BÜYÜKŞEHİR OLURSA...
Soykırım iddialarına da değinen kaymakam Karabulut, Fransız milletvekillerinin aldığı karar, Fransa halkı bağlasın, böyle bir şey söz konusu olamaz” dedi. Gebze`nin ilçe olmasına karşın pek çok hizmeti alabildiğini de kaydeden Karabulut, “Gebze büyükşehir olmayacaksa il olmasının hiçbir artısı yok. Aksine bu Gebze`nin aleyhine olur” sözlerini kaydetti. 
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ