KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
İl Özel İdaresi’nin bütçesi 83 milyon TL.
İl Özel İdaresi’nin bütçesi 83 milyon TL.
Güncel
06 Kasım 2012 Salı 12:23
  • 832
  • 0

İl Özel İdaresi’nin bütçesi 83 milyon TL.

İl Özel İdaresi’nin 2013 yılı tahmini bütçesi meclis üyelerinin isimlerinin tek tek okunmasıyla oylandı ve bütçe 83 milyon lira olarak gerçekleşti. Bütçeyi eleştiren CHP’li Ahmet Uzun, 83 milyon liralık bütçenin Kocaeli için güdük kaldığını söyledi
İl Genel Meclisi`nin valilik 100. yıl toplantı salonunda yapılan oturumunda İl Özel İdaresi`nin 12 maddelik 2013 mali yılı bütçe tasarısının ilk 6 maddesi meclis üyelerinin isimleri tek tek okunarak oylandı. Daha önce 63 milyon lira olarak hazırlanan tahmini bütçeye eğitim hizmetlerine yapılacak kaynak aktarımları nedeniyle 20 milyon lira daha ilave edilerek tahmini bütçe 83 milyon liraya çıkarılmıştı. Meclis üyelerinin isimlerinin tek tek okunmasıyla yapılan oylamada İl Özel İdaresi`nin 2013 yılı tahmini bütçesi 83 milyon lira olarak gerçekleşti.
 

BÜTÇE KOCAELİ İÇİN GÜDÜK KALDI
Oldukça sakin geçen oturumun dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP`li meclis üyesi Ahmet Uzun, il genelinde 220 köyün statüsünün değişmesini ve 13 ili büyükşehir yapmayı öngören büyükşehir kanununu eleştirdi. İl Özel İdaresi`ne ayrılan 83 milyon liralık bütçenin Kocaeli için güdük kaldığını söyleyen Uzun, “Sistem kökten değişiyor ancak sistemin içerisindekiler bile durumdan bihaber. İl Genel Meclisi kapatılıyor, yerine hangi kurum geliyor, onu bilmiyoruz. Şehir merkezindeki her şey satılıyor, sıra köy meydanlarına ve köy meralarına mı geldi. Kocaeli bunun tüm sıkıntılarını yaşıyor bari Büyükşehir olacak 13 il yaşamasın” açıklamasında bulundu.  
 

İL GENEL MECLİSİ`NİN BÜTÇE MARATONU 
Yaklaşık 20 gün sürecek olan bütçe maratonunda Perşembe günü İl Özel  İdaresi`nin faaliyet sunumu yapılacak. Cuma günü ise İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bütçesi ve sunumu, 12 Kasım Pazartesi Emniyet Müdürlüğü`nün sunumu; yapılacak. 13 Kasım`da ise bütçesi onaylanacak. 14 Kasım Çarşamba Gıda ve Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü`nün sunumu; 15 Kasım`da ise bütçesi, 16 Kasım Cuma Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü`nün sunumu ve bütçesi, 16 Kasım Cuma Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü`nün sunumu ve bütçesi, 19 Kasım Pazartesi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü`nün sunumu ve bütçesi, 19 Kasım Cuma Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sunumu ve bütçesi, 20 Kasım Salı İl Sağlık Müdürlüğü`nün sunumu; 21 Kasım`da ise bütçe oylaması, 22 Kasım`da Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü`nün sunumu ve bütçesi, 23 Kasım Milli Eğitim Müdürlüğü`nün sunumu; 26 Kasım`da bütçesi görüşülüp karara bağlanacak.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ