KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Sendikacılarımız uyuyor mu?
Sendikacılarımız uyuyor mu?
Kocaelispor
01 Nisan 2010 Perşembe 17:01
  • 1613
  • 2

Sendikacılarımız uyuyor mu?

Kocaelispor Kulübü Başkanı Muammer Çelik’in açlık grevini sone erdiren sendika başkanları, Kocaelispor Yönetim Kurulu’na üç isim verecekti. Yönetime girecek isimlerde hala net bir gelişme yaşanmadı

Basın toplantısı düzenlendi
Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, Kocaelispor Kulübü Başkanı Muammer Çelik`in açlık grevi yaptığı sırada ortaya çıkarak, Kocaelispor için sendika olarak ürettikleri projeleri bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamış ve Muammer Çelik`i açlık grevine son vermesi için ikna etmişti. Projelerin açıklandığı gün yeşil siyahlı yönetime üç sendikacının yönetici olarak verileceği de belirtilmişti.

Karamsar tablo
Bu gelişmelerin üzerinden iki haftalık süreç geçti. Sendikalardan ne bağış kampanyası hakkında ne de yönetim kurulu listesine verilecek isimler hakkında net bir açıklama gelmedi. Yeşil siyahlı camiada sessizlik ve karamsarlık hakim. Sendikalardan her hangi bir açıklamanın yapılmaSendikalardan her hangi bir açıklamanın yapılmaması ve özellikle bağış kampanyası konusunun muallakta kalması endişe verici.

Sessizlik ne zaman bozulacak?
Spor kamuoyunda Türk Metal Sendikası Başkanı Yakup Yıldız`ın sessizliğini ne zaman bozacağı merak konusu oldu. Sendikaların kendi istekleri üzerine başlatmayı planladıkları her işçiden 5 TL Kocaelispor`a bağış kampanyası konusunda da her hangi bir gelişme yaşanmadı. yeşil siyahlı yönetime verilecek yöneticilerinde henüz belirlenememiş olması bazı sıkıntıların olduğu ihtimalini güçlendirdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ