KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0963 TL
  • 6.8043 TL
  • 7.7242 TL
Kocaeli Zirve
Ilıca için son nokta!
Ilıca için son nokta!
Güncel
13 Aralık 2010 Pazartesi 14:35
  • 1866
  • 2

Ilıca için son nokta!

Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde kullanıldıktan sonra terkedilen ılıca termal kaynağının Gölcük mü, yoksa Başiskele sınırlarında olduğu merakına son noktayı Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz koydu.

Ayaz “Ilıca ne Gölcük`ün, ne de Başiskele`nin.. Ilıca Kocaeli`nin” dedi.


TURİZME AÇMAK
Başiskele ile Gölcük İlçe sınırı üzerinde olan ılıca termal kaynağıyla ilgili olarak kamuoyunda ikilem yaratılması üzerine Başkan Ayaz, iddialı sözlerle açıklama yaptı. Başkan Ayaz, “Her ne kadar ılıca termal kaynağı iki ilçe sınırında olsa da, önemli olan senin, benim kavgası yapmak yerine bu alanın bir an önce turizme açarak, vatandaşın termal suyun şifasından yararlanmasını sağlamaktır” diye konuştu.
 

ADINI DÜNYA DUYACAK
Ayaz, “Başiskele insanı benim için ne kadar değerliyse, Gölcüklülerde aynı değerdedir” ifadelerini kullanan Başkan Hüseyin Ayaz, “Ilıca Kocaeli halkınındır. Başiskele Belediye Başkanı olarak tek arzum, tarih boyunca şifa amaçlı kullanılmış bu sudan tüm vatandaşlarımızın faydalanmasını sağlamak. Bu alana kurulacak otel sayesinde şifa kaynağı ılıca suyumuzun ünü Türkiye sınırlarını aşarak, Dünya tarafından tanınacaktır” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ