KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Yüksek gerilim hatları koptu
Yüksek gerilim hatları koptu
Güncel
06 Nisan 2010 Salı 14:58
  • 1753
  • 3

Yüksek gerilim hatları koptu

Gültepe Mahallesi Şener Sokak’ta, yüksek gerelim hatları bir anda alev alınca mahalledeki tüm evlerin elektronik eşyaları bozuldu

Gültepe Mahallesi, sabaha korku dolu dakikalarla uyandı. Şener Sokak`ta ikamet eden yaklaşık 40 hanenin bağlı olduğu yüksek gerilim hatları sabah 06.30 sıralarında bir anda alev aldı. Uyuyan vatandaşlar alevleri görünce korkuyla uyanırken hemen durumu belediye yetkililerine bildirdi. Ancak iddialara göre; belediye yetkilileri yüksek gerilim hatlarının kopması nedeniyle elektriği giden sokağa tekrar elektrik verince olanlar oldu. Yüksek gerilimin geçtiği tüm evlerde küçük çaplı patlamalar oluşurken, evde bulunanlar ise büyük bir panik yaşadı. Hemen evlerinden çıkan vatandaşlar korku dolu bakışlar altında tekrar belediyeyi aradı.
 

ELKTRONİK EŞYALAR BOZULDU
Belediye yetkililerinin iki saat sonra geldiğini belirten Erdem Duman olayı şu şekilde anlattı. “Sabah bir anda alevleri gördük. Hemen dışarıya çıkıp belediyeyi aradık. Ancak elektrik olmayan sokağa bir anda elektrik verilince bu sefer de tekrar alevler çıktı. Evlerimizden kendimizi nasıl atacağımızı bilemedik. Çocukları geçtik bizler bile korktuk. Bir anda neye uğradığımızı şaşırdık. 06.30 sıralarında gerçekleşen olayın hemen ardından belediyeyi aramamıza rağmen ancak iki saat sonra geldi. Bizim evimizde bulunan tüm elektronik eşyalar patladı, hiç biri çalışmıyor. Bu zararlarımız bizim nasıl karşılanacak. Belediye artık buna bir el atsın.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ