KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Lale Yarışması’na Emre Aydın geliyor
Lale Yarışması’na Emre Aydın geliyor
Güncel
01 Nisan 2010 Perşembe 16:50
  • 1509
  • 0

Lale Yarışması’na Emre Aydın geliyor

Büyükşehir Belediyesi’nin pazar günü düzenleyeceği ‘En Güzel Lale’ yarışması için ünlü sanatçı Emre Aydın ilimize gelecek

Büyükşehir Belediyesi tarafından kasım, aralık ve ocak döneminde ekilen lale soğanları geçtiğimiz haftadan itibaren kendini göstermeye başladı. Lalelerin açmasıyla Kocaeli`nin her köşesinde adeta renk cümbüşü yaşanıyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, ekim ayında satışa sunmaya başladığı lale soğanları için ‘En Güzel Lale` yarışması düzenliyor.
 

3.`SÜ DÜZENLENİYOR
Bu yıl 3`üncüsü gerçekleştirilecek olan yarışmada vatandaşlar tarafından yetiştirilen birbirinden güzel laleler yarışacak. Lale yarışması için 4 Nisan Pazar günü Sekapark`ta çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Lale kabulü ve kayıt işlemi saat 9.00`da başlayacak ve 12.00`de bitecek.
 

BANDO KONSERİ
Tüm gün animasyon ekibinin olacağı Sekapark`ta ayrıca lalenin tarihi serüvenini anlatan bir sergi de açılacak. Kocaeli Büyükşehir Bandosu da konser verecek. 13.00–15.30 saatleri arasında ise Grup Tılsım performansı olacak. Saat 16.00`da ise KBB ve Başiskele Halkoyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından Lale Yarışması sonuçları açıklanacak.


EN GÜZEL LALEYE 1200 TL

3`üncü ‘En Güzel Lale` yarışmasında jürinin belirleyeceği isimler ödüllerini alacak. Buna göre; birinciye bin 200, ikinciye 800, üçüncüye 600, dördüncüye 400, beşinciye 300 ve mansiyon ödülüne layık görülen 60 kişiye 100 TL verilecek.
 

EMRE AYDIN KONSERİ
Etkinlikler kapsamında 11 Nisan`da yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı`na (YGS) girecek öğrenciler de unutulmadı. Bir üniversiteye yerleşmek için yoğun bir şekilde çalışan ve strese giren öğrenciler Psikolog Dr. Özlem Mestçioğlu`nun söyleşisiyle rahatlayacak. Öte yandan gençler Emre Aydın`ın sahne performansıyla coşacak.
 

YAĞIŞLI OLURSA İNTERTEKS`TE
Program Sekapark`ta gün boyunca çocuk yarışmaları, oyun parkurları, sürpriz hediyeler ve ikramlarla sürecek. Havanın yağışlı olması durumunda etkinlikler Uluslararası Fuar Merkezi`nde yapılacak. Programa tüm Kocaeli halkı davetli.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ