KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7104 TL
  • 6.4300 TL
  • 7.1609 TL
Kocaeli Zirve
İlimtepe mezarını yine inekler bastı
İlimtepe mezarını yine inekler bastı
Güncel
Nabi Yazıcı
14 Temmuz 2019 Pazar 11:48
  • 581
  • 0

İlimtepe mezarını yine inekler bastı

Körfez İlimtepe Mahallesi bölgede ki hayvan yetiştiricilerinin beslediği büyük ve küçük baş hayvanlar nedeniyle sürekli sıkıntı yaşıyorlar.

Mahalle Muhtarı Kazım Elmas ve mahalle sakinlerinin defalarca bu konuyu gündeme getirmeleri ve şikayette bulunmalarına rağmen, başı boş bırakılan hayvanlar site içlerine ve hatta mezarlara kadar girerek zarar veriyorlar.

Bu durumu sosyal paylaşım sitesinde de sık sık paylaşan Kazım Elmas, Tütünçiftlik Sahilde gerçekleşen aylık muhtarlar toplantısında da yine dile dile getirdi.

Kazım Elmas, bu konuda zabıtanın etkili olması gerektiğini ve belirterek, Belediye Başkanı Şener Söğüt’ten çözüm talebinde bulundu.

Mahalle sakinleri, yetiştirilen hayvanların özellikle geceleri başı boş bırakıldığını, bu nedenle kazaların da yaşandığını, hayvanların site içlerine girerek bahçelere zarar verdiğini, çevreyi kirlettiğini, çöpleri devirdiğini ve mezarlıkların içine girerek kirlenmeye, hasara neden olduklarını söylüyorlar.

Mahalle sakinleri, hayvan yetiştiricilerinin uyarılmasını, gerekirse cezai işlem yapılmasını ve salınan hayvanların kontrollü olarak doğaya bırakılmasını talep ediyorlar.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ