KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İlimtepe’de babalara eğitim
İlimtepe’de babalara eğitim
Güncel
15 Kasım 2012 Perşembe 14:31
  • 1026
  • 0

İlimtepe’de babalara eğitim

İlimtepe İlkokulu’nda halk eğitim merkezinin açtığı ‘Okullar hayat oluyor’ projesinin bir ayağı olan ‘3-6 Yaş Aile Eğitim Kursu’na katılan annelerin eşleri ‘baba toplantısı’nda bir araya geldi
İlimtepe`de geçtiğimiz günlerde halk eğitim merkezi tarafından İlimtepe İlkokulu`nda ‘Okullar hayat oluyor` projesi kapsamında ‘3-6 Yaş Aile Eğitimi Kursu` açılmıştı. Kursa katılan annelerin eşleri babalar, İlimtepe İlkokulu`nda düzenlenen ‘baba toplantısı`nda buluştu. İlimtepe İlkokulu`nda babalar, kurs eğitmeni anasınıfı öğretmeni Fatma Doğan ve okul müdürü Tamer Terzi ile bir araya geldi. 
 
BABALARIN İLGİSİ
Kurs eğitmeni Fatma Doğan işten yorgun gelen babalara, çocukları için ne kadar önemli bir role sahip olduklarını anlattı. Babalar toplantıda, çocuklarının eğitimine nasıl katkı sağlayabileceklerini, çocuklarında olumlu davranışları arttırmak için kullanabilecekleri yöntemleri öğrendi. Yaklaşık iki saat süren toplantının sonunda Doğan  “Katılım sağlayan bütün babalara çocuklarının eğitimlerini önemsedikleri için canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
 
OKULLAR HAYAT OLDU
Normalde kursiyer sayısının dörtte birinin baba toplantısına katılım sağlandığını belirten halk eğitim görevlileri; katılım sayısını duyunca, İlimtepe`de yaşayan anne ve babaların çocuklarının eğitimine olan titizlikleri dolayısıyla mutlu oldu. Yetkililer babaların yüksek katılımının, İlimtepe İlkokulu`nda devam eden ‘Okullar Hayat Oluyor` projesinin ismine yaraşır bir durum yaşandığını belirtti. 
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ